Zavřít reklamu

Přestože jsme ještě před pár lety (dobře, možná před více než pár lety) znali bezdrátové nabíjení čehokoliv maximálně ze sci-fi filmů, nyní se těší velké oblibě i mezi naprosto běžnými uživateli. Jeho podporu začal nabízet v roce 2017 u svých iPhonů i Apple, který tak umožnil svým uživatelům nabíjet zřejmě nejkomfortněji, jak je to nyní možné. Ve své nabídce však paradoxně stále nemá vlastní nabíječku a my se tak musíme spoléhat na produkty konkurence. Jak ale kvalitní bezdrátovou nabíječku vybrat? Přesně s tím se vám pokusím v následujících řádcích alespoň částečně poradit. Do redakce nám totiž dorazila bezdrátová nabíječka z dílny Alzy, kterou již pár týdnů testuji a nyní se s vámi podělím o mé poznatky z tohoto období. Pohodlně se tedy usaďte, právě začínáme. 

Balení

Přestože balení bezdrátové nabíječky z dílny Alzy co do obsahu nevybočuje ničím z řady, přesto bych mu rád pár řádků věnoval. Stejně jako u ostatních produktů z řady AlzaPower, i zde použila Alza frustration-free krabičku, tedy 100% recyklovatelné balení maximálně šetrné k životnímu prostředí. Za to si rozhodně Alza zaslouží palec nahoru, jelikož jde bohužel podobnou cestou zatím jako jedna z mála, což je vzhledem ke stále se zhoršující ekologické situaci svým způsobem smutné. Ale kdo ví, třeba jsou právě podobné ojedinělé vlaštovky předzvěstí blížícího se masového nástupu těchto balení. Dost ale bylo vychvalování balení. Pojďme se raději podívat, co vše obsahuje. 

Jakmile krabičku otevřete, naleznete v ní kromě samotného bezdrátového nabíjecího stojánku i krátký manuál obsahující instrukce k nabíjení i technické specifikace v několika jazycích a dále pak metrový microUSB – USB-A kabel sloužící k napájení stojánku. Nabíjecí adaptér byste v balení hledali sice marně, jelikož jich však má každý z nás doma zřejmě nespočet, jeho absenci za tragédii rozhodně nepovažuji. Osobně jsem si například dost navykl využívat nabíjecí adaptéry s vícero porty, které jsou právě pro nabíječky všech tvarů, typů a velikostí jako stvořené. Ostatně, recenzi jednoho z nich si můžete přečíst zde. 

bezdratova-nabijecka-alzapower-1

Technické specifikace

Ještě než se pustíme do hodnocení zpracování a designu či do líčení mých osobních dojmů z testování vás v pár řádcích seznámím s technickými specifikacemi. Za ty se totiž AlzaPower WF210 rozhodně nemusí stydět. Pokud se pro ní rozhodnete, těšit se můžete na bezdrátovou nabíječku s podporou rychlonabíjení, která podporuje standard Qi. Využít lze Smart Charge 5W, 7,5W a 10W nabíjení v závislosti na nabíjeném zařízení. Pokud tedy vlastníte iPhone s podporou bezdrátového nabíjení, můžete se těšit na 7,5W. V případě smartphonů z dílny Samsungu pak využijete i 10W a telefon tak dobijete rychleji, což je rozhodně fajn. Co se týče vstupu, nabíječka podporuje 5V/ 2A či 9V/2A, v případě výstupu je to pak tedy 5V/1A, 5V/2A, 9V/1,67A.

Z pohledu bezpečnostních prvků nabíječka disponuje detekcí cizích objektů FOD, která při detekování nežádoucích předmětů v blízkosti nabíjeného telefonu okamžitě přerušuje nabíjení a zabraňuje tak poškození nabíječky či telefonu. Samozřejmostí je pak u AlzaPower produktů ochrana 4Safe – tedy ochrana proti zkratu, přepětí, přetížení a přehřátí. Riziko jakéhokoliv problému je tedy velmi nízké. Nabíjecí stojan je též Case Friendly, což jednoduše řečeno znamená, že nemá problém s nabíjení smartphonů ani přes pouzdra různých tvarů, typů a velikostí. Nabíjení totiž probíhá až do 8 mm od nabíječky, což můžu potvrdit z vlastní zkušenosti. Zatímco některé bezdrátové nabíječky se “chytají” skutečně až po položení telefonu na ně, AlzaPower začíná nabíjet už ve chvíli, kdy telefon přibližujete. 

Posledním dle mého názoru zajímavým prvkem je vnitřní použití hned dvou cívek, které jsou v nabíjecím stojanu umístěny nad sebe a umožňují bezproblémové nabíjení telefonu jak v poloze horizontální, tak vertikální. Na svém smartphonu tedy můžete v klidu sledovat váš oblíbený seriál, zatímco je bezdrátově nabíjen, což je příjemný bonus tohoto produktu. Co se pak týče rozměrů, spodní stojan má 68 mm x 88 mm, výška nabíječky je pak 120 mm a váha 120 gramů. Jedná se tedy o skutečně kompaktní záležitost. 

bezdratova-nabijecka-alzapower-7

Zpracování a design

Stejně jako u jiných AlzaPower produktů, i u bezdrátové nabíječky si dala Alza na jejím zpracování a designu skutečně záležet. Přestože se jedná o plastový produkt, rozhodně se o něm nedá říci, že by působil jakkoliv lacině – ba naopak. Jelikož je nabíječka celá pogumovaná, působí skutečně velmi dobrým a kvalitním dojmem, čemuž napomáhá i její precizní vyrobení. Nesetkáte se u ní totiž s ničím, co by nebylo dotažené do konce. Ať už se jedná o hrany, předěly, ohyby či spodek, nic zde rozhodně není takříkajíc odfláknuto, což u produktu za 699 korun jistě potěší. Právě pogumování ale může být v určitých chvílích i na škodu, jelikož má lehce tendenci chytat šmouhy. Ty jdou však naštěstí poměrně jednoduše vyčistit a nabíječku tak dostat do stavu nového produktu. Přesto byste měli s tímto miniaturním nešvarem počítat. 

Hodnocení vzhledu je poměrně ošemetná věc, jelikož každý z nás má jiný vkus. Osobně se mi však design skutečně líbí, jelikož je velmi jednoduchý a neurazí tím pádem jak v pracovně na psacím stole, tak v obývacím pokoji či v ložnici. I branding, který si Alza na nabíječce neodpustila, je velmi nenápadný a rozhodně tak nepůsobí jakkoliv rušivě. To samé se dá říci i o podlouhlé diodě ve spodní opěrce, která slouží pro upozornění na probíhající nabíjení či v případě připojení nabíječky k elektrické síti k upozornění, že je k nabíjení připravena. Ta svítí modře, avšak rozhodně ne jakkoliv výrazně a tudíž vás nebude rušit. 

Testování

Přiznám se, že jsem velkým příznivcem bezdrátového nabíjení a od chvíle, co jsem svůj iPhone na bezdrátovou nabíječku položil poprvé ,jej již prakticky jinak nenabíjím. Testování AlzaPower WF210 jsem si tedy skutečně užíval, přestože jsem byl si byl prakticky od prvopočátku vědom toho, že se jedná o produkt, který zkrátka nemá čím překvapit. Otázka je však, zda to vůbec něčemu vadí. Nabíječka z dílny Alzy totiž dělá přesně to, co má, a dělá to sakra dobře. Nabíjení je totiž naprosto bezproblémové a naprosto spolehlivé. Ani jednou se mi nestalo, že by mi nabíječka například telefon nezaregistrovala a nabíjení nespustila. Perfektně funguje i výše zmíněná dioda, která se neomylně rozsvěcuje a zhasíná po položení či odebrání telefonu na nabíječku. Pogumovaný povrch navíc brání jakýmkoliv nepříjemným pádům, které by jej mohly poškodit. 

Gifnabjeka

Příjemný je i celkový sklon nabíječky, který je zcela ideální například na sledování videí v případě, že máte stojánek položený na stole, za kterým sedíte. V případě, že jej položíte na noční stolek vedle postele si zase můžete být jisti, že uvidíte bez problému na obsah přicházející na displej či budík (samozřejmě v případě, že je noční stolek u vaší postele bez problému dostupný). Co se pak týče rychlosti nabíjení, zde nabíječka překvapit nemůže, jelikož se chlubí stejnými specifikacemi jako mnohé její kolegyně. iPhone XS jsem na ní byl schopen dobít za necelé tři hodiny, což je naprostý standard. Příliš rychlé to sice není, na druhou stranu však nové iPhony naprostá většina z nás nabíjí přes noc, díky čemuž nám je vcelku jedno, jestli je nabíjení dokončeno v 1:30 či 3:30. Hlavní totiž je, aby byl telefon stoprocentní ve chvíli, kdy z postele vstaneme. 

Resumé

AlzaPower WF210 se mi hodnotí poměrně jednoduše. Jedná se totiž o opravdu dobrý produkt, který plní přesně to, pro co byl stvořen. Designově je navíc skutečně povedený, kvalitní a i cenově přívětivý. Pokud tedy hledáte bezdrátovou nabíječku, na kterou bude spolehnutí a která nebude stát nižší tisíce korun, jak je u mnohých výrobců zvykem, WF210 by se vám mohl skutečně hodně líbit. Ostatně, již pěkných pár týdnů zdobí i můj pracovní stůl a toto místo hned tak neopustí. 

bezdratova-nabijecka-alzapower-5
AlzaPower-bezdratova-nabijecka-FB

Dnes nejčtenější

.