Zavřít reklamu

Galaxy Fold konečně dostává zelenou. Samsung dnes oznámil, že svůj vůbec první skládací smartphone začne prodávat v září. Společnost také prozradila, jaké konstrukční změny na telefonu provedla a co všechno vylepšila, aby smartphone obstál při běžném používání.

Samsung Galaxy Fold se měl původně začít prodávat už 26. dubna, nicméně nakonec byla jihokorejská společnost nucena uvedení na trh odložit. Na vině byla řada konstrukčních problémů, kvůli kterým se telefon poškodil při běžném používání v rukou prvních novinářů a recenzentů. Samsung tak nakonec musel kompletně posoudit designu výrobku a realizovat nezbytná vylepšení. Provedl také řadu důkladných testů k ověření provedených změn.

Vylepšení, která Samsung na Galaxy Fold provedl:

  • Horní ochranná vrstva displeje Infinity Flex byla protažena až za rámeček, takže je zřejmé, že je nedílnou součástí konstrukce displeje a není určena k sejmutí.
  • Galaxy Fold obsahuje další vylepšení, která lépe chrání přístroj před vnějšími částicemi a zároveň zachovávají jeho osobité skládací provedení:
    • Horní a spodní část pantu byla zpevněna nově přidanými ochrannými kryty.
    • Pro zvýšení ochrany displeje Infinity Flex byly pod displej přidány další kovové vrstvy.
    • Prostor mezi pantem a tělem telefonu Galaxy Fold se zmenšil.

Kromě těchto vylepšení pracuje Samsung také neustále na zdokonalení uživatelského prostředí Foldable UX včetně optimalizace dalších aplikací a služeb určených pro skládací telefon. Nově je například možné v rozloženém stavu spustit tři aplikace vedle sebe, přičemž velikost jejich okne lze libovolně měnit dle potřeby.

„Všichni v Samsungu oceňujeme podporu a trpělivost, které se nám od fanoušků telefonů Galaxy na celém světě dostalo. Vývoj telefonu Galaxy Fold zabral mnoho času a jsme hrdí na to, že se o něj můžeme podělit se světem a těšíme se, až jej nabídneme spotřebitelům.“

Galaxy Fold má zamířit do prodeje v průběhu září – přesné datum Samsung upřesní později. Zpočátku bude telefon dostupný jen na vybraných trzích, přičemž se seznamem konkrétních zemí bychom měli být obeznámeni krátce před zahájením prodejů. Nicméně v České republice bude Galaxy Fold k dispozici pravděpodobně až začátkem roku 2020, jelikož je ještě potřeba lokalizovat a upravit systém dle našich potřeb. Cena se vyšplhala na 1 980 dolarů (po přepočtu a přičtení daně i cla nějakých 50 tisíc korun).

Související články

Dnes nejčtenější

.