Zavřít reklamu

Společnost Samsung představila počátkem tohoto týdne dlouho očekávaný model Galaxy A80. Jedním z jeho nejzajímavějších aspektů je fotoaparát – tříobjektivový fotoaparát se pro potřeby standardních snímků nachází na zadní straně přístroje, když si ale chcete vyfotit selfie, umí se posunout a otočit směrem dopředu.

Úskalí mechanismu

Otázka předních fotoaparátů je pro výrobce mobilních zařízení výzvou hned ze dvou důvodů. Jedním z nich je jednoduše nepostradatelnost selfie kamery v dnešní době, druhým je to, že za stejně nepostradatelné jsou dnes považovány displeje přes celou plochu zařízení. Právě design takovýchto displejů umí selfie kamery často nepříjemně narušit, ať už v podobě výřezů, nebo menších otvorů. Zařízení se systémem, jaký přinesl Samsung Galaxy A80, se zdají být skvělým řešením.

Otočné fotoaparáty nicméně nejsou dokonalé. Stejně jako kterýkoliv jiný mechanismus se může otočný a posuvný systém kdykoliv jakýmkoliv způsobem poškodit či opotřebovat, a taková porucha se negativně podepíše na smartphonu jako celku. Do drobných mezer a otvorů se navíc mohou dostat nečistoty a malé cizí částice, které mohou zhoršit funkčnost zařízení. Další problém spočívá v tom, že ochránit telefon s takto řešeným fotoaparátem za pomoci krytu je prakticky nemožné.

Skvělá výbava

Samsung Galaxy A80 ale zároveň vyniká svým velkým displejem, který má pouze na své spodní straně drobný rámeček. Jedná se o Super AMOLED New Infinity displej s úhlopříčkou 6,7 palce, Full HD rozlišením a vestavěným snímačem otisku prstu. Telefon je osazen osmijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon, disponuje 8GB RAM, 128GB úložiště a 3700mAh baterií s možností super rychlého 25W nabíjení.

Otočný fotoaparát sestává z primárního 48MP fotoaparátu, 8MP ultraširokoúhlého objektivu a 3D snímače hloubky ostrosti – odemykáním displeje za pomoci obličeje nicméně Galaxy A80 nedisponuje.

Podrobné specifikace Samsungu Galaxy A80 jsou i na českém webu Samsungu, cenu ale zatím firma nezveřejnila.

Samsung Galaxy A80

Související články

Dnes nejčtenější

.