Zavřít reklamu

Že je Samsung jasným vládcem trhu s OLED displeji není již pěkných pár let pochyb. Kvalitě jeho panelů a množství, které je schopen jihokorejský gigant vyprodukovat, se totiž nemůže rovnat prakticky žádná jiná společnost na světě. To si výrobci smartphonů moc dobře uvědomují a displeje z dílny Samsungu pro své telefony velmi často využívají. Skvělým příkladem může být Apple, který na OLED displeje od Samsungu vsadil již v minulém roce u iPhonu X a letošek není v tomto ohledu jiný. Díky rozebrání nedávno představeného smartphonu Pixel 3 XL, navíc nyní víme, že displeje od Samsungu odebírá ve velké míře i Google. 

Google odebíral v loňském roce OLED displeje pro své Pixely od LG. Ty se však ukázaly jako poměrně nekvalitní, jelikož se mnoho majitelů loňské generace smartphonů od Googlu potýkalo právě kvůli nim s problémy. Google se proto rozhodl nic neriskovat a u Pixelu 3 XL vsadit na OLED osvědčené značky. Díky tom tak získal nejen spolehlivější, ale i barevnější a přesnější panely, díky kterým může nový Pixel 3 XL bez problému konkurovat ostatním vlajkovým lodím. 

Displeje však nejsou samozřejmě tím jediným, díky čemu mohou nové Pixely uspět. Google vkládá velké naděje i do fotoaparátu, který by se měl řadit mezi ty nejlepší, které můžete v současných smartphonech získat. Na druhou stranu ale sklidil kritiku za design, který není podle mnohých uživatelů příliš povedený. Zda se ale Pixely v prodejích vyšvihnou do skvělých čísel ukáže až čas. 

Google-Pixel-3-XL-bocni-tlacitka
Google-Pixel-3-XL-bocni-tlacitka

Dnes nejčtenější

.