Zavřít reklamu

Samsung tvrdí, že je dobře připraven konkurovat čínským značkám v Indii

Od druhé poloviny loňského roku se objevilo spoustu zpráv analytických společností, podle nichž se dominance Samsungu na indickém trhu se smartphony snižuje. Dokonce většina zpráv uvádí, že jihokorejského giganta z trůnu sesadila značka Xiaomi, která byla označena za největšího výrobce smartphonů v Indii. Úspěch si společnost Xiaomi vysloužila především díky svým smartphonům Redmi.

Samsung však neustále odmítá takové zprávy a tvrdí, že i nadále si drží vedoucí postavení na indickém trhu. Svá tvrzení podložil zprávou od německé společnosti GfK, podle které Samsung na indickém trhu jednoznačně vede. Výsledky průzkumu zopakoval i Mohandeep Singh, senior viceprezident indické divize Samsungu.

Singh poznamenal, že Samsung sestavil pro Indii extrémně agresivní plány a je dobře připraven zvládnout konkurenci čínských značek. Dále uvedl, že Samsung se nezaměřuje pouze na snížení cen, aby se vypořádal s konkurencí. „Jsme lídrem na trhu, a to nejen na tom prémiovém, ale napříč jednotlivými kategoriemi. Očekáváme, že to tak bude stejné i nadále.“

Takto by mohl vypadat Galaxy S10 s výřezem po vzoru iPhonu X:

Podle německé firmy GfK dosáhl Samsung za první čtvrtletí letošního roku 49,2% tržního podílu. Od dubna 2017 do března 2018 byl jeho tržní podíl 55,2 % v segmentu se smartphony za 590 dolarů a více. Třeba v březnu letošního roku Samsung zaznamenal impozantní podíl na trhu, a to konkrétně 58 %, pravděpodobně díky prodeji Galaxy S9.

Samsung však musí čelit obrovské konkurenci ze strany čínských výrobců smartphonů, a to v segmentu smartphonů nižší a střední třídy. Hlavním konkurentem Samsungu v Indii je Xiaomi, jehož řada Redmi zažívá nevídaný úspěch.

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články