Zavřít reklamu

Samsung sice v loňském roce zaznamenal rekordní zisky, nicméně na mnoha klíčových trzích po celém světě čelil výzvám, zejména v Číně, kde mají silné a dominantní postavení spíše domácí výrobci smartphonů.

Samsung je na čínském trhu se smartphony na sestupu, přičemž jeho podíl klesl rapidně během dvou let. V roce 2015 měl tržní podíl na čínském trhu 20 %, nicméně v třetím kvartálu roku 2017 to byly už pouze 2 %. I když jednalo se o mírný nárůst, neboť v třetím kvartálu roku 2016 měl Samsung tržní podíl na čínském trhu pouze 1,6 %.

Zdá se však, že se situace značně zhoršila, protože za poslední čtvrtletí loňského roku podle dat zpracovaných společností Strategy Analytics klesl jeho podíl na pouhých 0,8 %. V první pětici nejsilnějších firem na čínském trhu jsou Huawei, Oppo, Vivo, Xiaomi a Apple, zatímco Samsung se ocitl až na 12. místě. Přestože byl jihokorejský gigant z globálního hlediska největším dodavatelem smartphonů za rok 2017, nedokázal si vybudovat přední postavení na čínském trhu se smartphony.

Samsung přiznal, že se mu v Číně příliš nedaří, nicméně slíbil, že bude lépe. Dokonce se na nedávné výroční schůzce společnosti, která se konala v březnu, ředitel mobilní divize DJ Koh omluvil akcionářům za klesající podíl na čínském trhu. Podotkl, že Samsung zkouší v Číně nasadit různé metody, jejichž výsledky by měly být brzo vidět.

Samsung má problémy i na indickém trhu, kde v loňském roce čelil silné konkurenci čínských smartphonů. Samsung byl po mnoho let nepopíratelným lídrem na trhu v Indii, což se však v posledních dvou čtvrtletích roku 2017 změnilo.

Samsung Galaxy S9 back camera FB

Zdroj: The Investor

Související články

Dnes nejčtenější

.