Zavřít reklamu

Jakmile spatřil světlo světa Galaxy Note8, odborníci z iFixit se rozhodli ho rozebrat do posledního šroubku. Bohužel, získal špatné hodnocení, a to konkrétně 4 body z 10. Ovšem stejné hodnocení dostal i letošní Galaxy S9+, který sice nedisponuje stylusem S Pen, nicméně uvnitř vypadá podobně jako kolega Galaxy Note8. Jednou větší změnou je odlišný fotoaparát. Podle iFixit je Galaxy S9+ stejně náročný na opravu jako Galaxy Note8.

Odstranit přední a zadní skleněné panely u Galaxy S9+ není snadné, protože se mohou poměrně jednoduše rozlomiti. Co se však nachází uvnitř? Primární fotoaparát Dual Aperture používá dva otočné kroužky pro přepínání mezi clonami f/1,5 a f/2,4 a sekundární fotoaparát je umístěn těsně pod ním. Dohromady tvoří jednotku uloženou na jediném PCB.

Sestava kamery potvrzuje, že kódovým označením vlajkové lodě Galaxy S9+ je Star, což bylo před několika měsíci odhaleno.

Uvnitř zařízení se nachází baterie s kapacitou 3 500 mAh, kterou je velice těžké vyndat, protože je přilepena velkým množstvím lepidla. Výměna rozbitého displeje je také časově náročnou záležitostí, protože se musí rozebrat celý telefon.

Samsung Galaxy S9 teardown

Zdroj: iFixit

Související články

Dnes nejčtenější

.