Zavřít reklamu

Čína je označována za nejlukrativnější trh se smartphony, na kterém měl Samsung kdysi dominantní postavení, ovšem to se změnilo. Za loňský rok se žádný z telefonů jihokorejského giganta neobjevil na seznamu nejprodávanějších smartphonů v Číně, a tak není divu, že se společnost snaží získat zpět ztracenou půdu. Samsung se domnívá, že zákazníky na čínském trhu zaujme právě s vlajkovými loděmi Galaxy S9 a Galaxy S9+.

Jihokorejský gigant se zaměří více na zákazníky, kteří mají zájem především o prémiové modely. CEO mobilní divize Samsungu DJ Koh uvedl, že Samsung na čínském trhu roste a že se bude snažit zákazníkům v zemi poskytnout větší hodnotu.

Koh navíc dodal, že Samsung začne spolupracovat s poskytovateli místních technologických služeb, jako jsou Baidu, WeChat, Alibaba, Mobike a Jingdong, s cílem zlepšit funkce umělé inteligence a poskytnout čínským zákazníkům další služby z internetu věcí. Společnost v rámci čínské divize provedla zásadní organizační změny v úsilí obnovit svůj růst. Hlava čínské divize byla nahrazena novým člověkem.

V následujících měsících uvidíme, zda bude Galaxy S9 dostačujícím nástrojem k tomu, aby se Samsung dostal opět do vedení na čínském trhu. Stále je totiž vystaven obrovské konkurencí místních výrobců smartphonů, kteří nabízejí slušné mobilní telefony za konkurenční ceny.

Samsung Galaxy S9 FB

Zdroj: The Korea Herald

Související články

Dnes nejčtenější

.