Zavřít reklamu

V posledních měsících se spekulovalo, že vlajkové lodě jihokorejského giganta dostanou v příštím roce 7nm technologii LPP s EUV. Společnosti Samsung a Qualcomm spekulace dnes potvrdily, neboť oznámily, že rozšiřují svůj partnerský vztah a budou spolupracovat na technologii EUV, jejíž nástup je už řádu let oddalován.

Společnosti Samsung a Qualcomm jsou dlouholetými partnery, zejména pokud jde o 14nm a 10nm výrobní procesy. „Jsme potěšeni, že i nadále rozšiřujeme náš partnerský vztah se společností Qualcomm Technologies, pokud jde o 5G technologii používanou u EUV,“ řekl Charlie Bae ze Samsungu.

7nm proces LPP s EUV

Qualcomm tedy nabídne 5G mobilní čipsety Snapdragon, které budou díky 7nm procesu LPP s EUV od Samsungu menší. Vylepšené procesy v kombinaci s čipem by se měly podepsat také na lepší výdrži baterie. Očekává se, že 7nm proces od Samsungu bude lepší než podobné procesy od konkurenční společnosti TSMC. Navíc 7nm proces LPP je první polovodičový proces od Samsungu, který využívá technologii EUV.

Samsung tvrdí, že jeho technologie má méně procesních kroků, a tím pádem se snižuje složitost procesu. Zároveň má lepší výtěžnost v porovnání s 10nm procesem a slibuje o 40 % vyšší efektivitu, o 10 % vyšší výkon a o 35 % nižší spotřebu energie.

qualcomm_samsung_FB

Zdroj: Samsung

Související články

Dnes nejčtenější

.