Zavřít reklamu

Výsledky benchmarku GFXbench odhalily spoustu klíčových specifik o nadcházejícím tabletu od Samsungu. Vlajková loď Galaxy Tab S4 podle benchmarkových testů disponuje 10,5palcovým displejem s rozlišením 2560×1600 pixelů, což znamená, že tablet má poměr stran 16:10, zatímco předchůdce Galaxy Tab S3 má poměr stran 4:3.

Návrat k původnímu poměru stran?

Stejný model Galaxy Tab S4 se objevil také v benchmarkovém testu HTML5. Benchmark HTML5 sice neodhaluje žádné klíčové specifikace, nicméně opět naznačuje, že displej tabletu bude mít poměr stran 16:10. Dále uvádí, že zařízení běží na systému Android 8.0. Sporné však je rozlišení, které je podle HTML5 pouze 1280×800 pixelů.

Takto vypadá předchůdce Galaxy Tab S3:

Samsung představil první generaci Galaxy Tab S v roce 2014, která se pyšnila SuperAMOLED displejem s poměrem stran 16:10. Od modelu Galaxy Tab S2 přešel Samsung na oblíbenější poměr stran 4:3, aby lépe konkuroval ostatním vlajkovým tabletům na trhu. Pokud se Galaxy Tab S4 vrátí k poměru stran 16:10, znamená to, že bude mít stejný poměr stran jako první tablet Galaxy Tab S. Prozatím však není jasné, proč by se Samsung měl vracet ke starému poměru stran, když téměř všechny prémiové tablety na trhu mají poměr stran 4:3.

Nezapomeňte na to, že výsledky benchmarků mohou být zfalšované, a tak je potřeba brát je trochu s rezervou.

benchmark-galaxy-tab-s4-fb
samsung-galaxy-tab-s3 FB

Zdroj: SamMobile

Dnes nejčtenější

.