Zavřít reklamu

Již mnohokrát jsme slyšeli různé zvěsti o tom, že se brzy u telefonů od Samsungu dočkáme integrované čtečky otisků prstů pod displej. Loňský rok však bohužel tuto revoluci nepřinesl a i když jsme si byli u modelů Galaxy S8 a Note8 pomalu jistí, že si jí dočkáme. Pokud však doufáte, že je loňský nezdar zapomenut a Samsung nasadí čtečku otisků prstů u letošních modelů, jste nejspíš na omylu.

Ačkoliv jsme před pár měsíci slyšeli o tom, že se u letošního Note9 čtečky otisků prstů pod displejem dočkáme, nejnovější zprávy přímo z dodavatelského řetězce tuto skutečnost vyvrací. Samsung jim totiž prý před pár dny oznámil, že plánuje čtečku otisků prstů ponechat na zádech, jak tomu bylo i loni. Jihokorejský gigant prý sice na své vlastní čtečce otisků prstů pod displejem pracuje, zatím však není v takové fázi, kdy by ji mohl do svých vlajkových lodí použít. Premiéra se pak minimálně o další rok odkládá.

Uvidíme, jak se tedy Samsung k letošnímu Galaxy Note9 postaví a zda se rozhodne loňský veleúspěšný model nějak razantně přepracovat. Jelikož se však u svých Galaxy S9 a S9+ rozhodl spíše pro kosmetické úpravy loňského S8, kterými jej dotáhne k dokonalosti, dá se podobná strategie očekávat i u jeho phabletu. Příští rok bude mít totiž prémiová řada Galaxy S a Galaxy Note již desáté narozeniny, takže je vcelku pravděpodobné, že se výraznějších změn dočkáme až za rok. Uvidíme.

note 8 fingerprint fb

Zdroj: thebell

Související články

Dnes nejčtenější

.