Zavřít reklamu

Zatímco jsme se v minulých letech setkávali poměrně často se smartphony vyráběnými z velké části z plastu, mnozí výrobci dnes pomalu ale jistě přesedlávají na kovy. Ty totiž dodají tělu telefonu potřebnou pevnost a odolnost. V neposlední řadě pak dodávají telefonu minimálně po stránce vzhledu na hodnotě a luxusu. Jejich nevýhodou je však občas hmotnost, která je v některých případech v porovnání s plastem znatelně větší. Naštěstí se však i v tomto odvětví daří dělat velké pokroky.

Poměrně velkého kroku kupředu docílil i Samsung. V jeho laboratořích totiž před nedávnem vznikla slitina hořčíku a hliníku “Metal 12”, která se vyznačuje skvělou odolností a zároveň velmi nízkou váhou. Není se tak čemu divit, že jí chce jihokorejský gigant v budoucnu použití pro mnoho svých produktů. Svůj název Metal 12 si totiž již nechal dokonce patentovat u úřadu pro duševní vlastnictví. V přihlášce pak plán použit svou slitinu na budoucí smartphony a smartwatch nepřímo potvrdil.

Podobné pokusy se již v minulosti objevily

Ačkoliv jsou zprávy o nové unikátní slitině poměrně zajímavé a v budoucnu se nás mohou do značné míry dotknout, ničím překvapivým rozhodně nejsou. Již v minulosti se totiž Samsung o  něco podobného pokoušel. Podobné spekulace se totiž vyrojily například i před představením dva roky starého Galaxy S7, jehož tělo mělo právě značnou část hořčíku obsahovat. Nakonec však Samsung od svého plánu upustil a vyrobil jej z osvědčeného hliníku. Nyní je ale situace jiná a použití slitiny nestojí nic v cestě. Samsung už ji totiž dokonce použil u svého nedávno představeného Notebooku 9 (2018).

Nechme se tedy překvapit, kdy nám Samsung první produkty z nové slitiny představí. Bylo by jistě zajímavé, kdyby tomu tak bylo již u chystaného Galaxy S9. Ten se však s největší pravděpodobností podobného privilegia ještě nedočká. Stoprocentně to ale samozřejmě říci nemůžeme.

Galaxy Note8 dual camera fingerprint FB

Zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.