Zavřít reklamu

Před nějakým časem jsme vás informovali, že bychom se mohli v poměrně brzké budoucnosti dočkat chytrého reproduktoru s asistentkou Bixby, kterým by chtěl Samsung konkurovat již zaběhlému Amazon Echu či chystanému HomePodu od Applu. Tyto plány potvrdil ostatně před nějakým časem i samotný Samsung. Od té doby však bylo na toto téma ticho po pěšině. To však dneškem končí.

Jsou to již zhruba čtyři měsíce, co se Samsung nechal slyšet, že na projektu chytrého reproduktoru pracuje. Kdy však plánuje jeho uvedení nám jihokorejský gigant neprozradil. Podle nejnovějších informací, které dnes obletěly svět, to však vypadá, že jsme reproduktoru blíž než si myslíme. Dočkat bychom se ho totiž měli již v první polovině příštího roku.

Po stopách Applu

Podle agentury Bloomberg, která s touto informací přišla, bude nový inteligentní reproduktor silně zaměřen na kvalitu zvuku a správu připojených domácích zařízení, které by přes něj měli uživatelé daleko snáze ovládat. S trochou nadsázky se tak dá říci, že se Samsung alespoň částečně vydal po stopách Applu. Jeho HomePod by totiž měl též vynikat právě v těchto vlastnostech. Jelikož však Apple jeho prodeje odsunul z letošního prosince až na začátek příštího roku, nejsme si úplně jisti, co od něj vlastně očekávat.

Inteligentní reproduktor se už prý dokonce testuje a zatím si vede skvěle. Jeho design sice zatím neznáme, podle zdroje se však jeho velikost blíží zhruba konkurenčnímu Echu od Amazonu. Zajímavé budou i barevné varianty. Vybrat byste si totiž měli rovnou ze tří provedení přičemž je klidně možné, že se v budoucnu dočkáme i variant dalších. Ostatně, podobnou strategii nasadil Samsung i u svých telefonů, které též čas od času obarvuje do nových barev. Samotné barevné varianty ale zatím neznáme. Testovaný reproduktor je však prý matně černý.

Pokud jste si na chytrý reproduktor začali brousit zuby, ještě chvíli vydržte. Samsung jej totiž údajně vypustí jen na některých trzích, což by mohl být pro Českou republiku limitující faktor. Jeho cena by se pak měla pohybovat zhruba na 200 dolarech, což není rozhodně žádná přemrštěná pálka. Nechme se však překvapit, zda se tyto spekulace potvrdí či nikoliv. Ačkoliv totiž zní opravdu věrohodně, počítat s nimi budeme moci až tehdy, kdy nám potvrdí podobnou věc i samotný Samsung.

Samsung HomePod reproduktor

Dnes nejčtenější

.