Zavřít reklamu

Je lepší smartphone od Applu nebo od Samsungu? Tak přesně tato otázka rozděluje již řadu let fanoušky chytrých telefonů na dva nesmiřitelné tábory, které se snaží vychvalovat své telefony až do nebes. Podle nejnovějších průzkumu společnosti LikeFolio to však vypadá, že nadšení z iPhonů pomalu upadá a Samsung se dostává na výsluní čím dál víc.

Výzkumná společnost využila při svém průzkumu data získaná hlavně skrze různé dotazníky na sociálních sítích, ve kterých se měli uživatelé postupně vyjádřit, jak reagují na nové telefony od Applu či Samsungu a pokud telefon od těchto společností vlastní, jak jsou s ním spokojeni. Pokud si však myslíte, že ani zde se nezrodil poměrně jednoznačný vítěz, jste na omylu.

Vlajkové lodě Samsungu se vyplatí více

Průzkum ukázal, že s telefony od Samsungu jsou jejich uživatelé výrazně spokojenější a své kladné hodnocení sdílejí na sociálních sítích mnohem častěji než uživatelé iPhonů. Respondenti sice iPhony nikterak neshazují a například z iPhonu X je většina dotazovaných poměrně nadšena, i on má však podle nich na čem zapracovat. Velká slabina je například jeho baterie, která se co do kapacity nedá s konkurenčním Samsungem rovnat. Velkým mínusem je rovněž materiál, ze kterého jsou letošní modely vyrobeny. Sklo je totiž oproti kovu daleko náchylnější na poškození a jeho výměna se zákazníkům velmi prodraží.

Když už mluvíme o ceně, i ta iPhonu X na prestiži nějaký ten bodík ubírá. Konkurenční Samsung Galaxy S8, který je mimochodem celosvětově velmi oblíbený, je totiž o zhruba jednu třetinu levnější. Jeho výbava je přitom v očích mnoha uživatelů s iPhonem X minimálně srovnatelná.

Ačkoliv jsou podobné analýzy pro uživatele smartphonů od Samsungu jistě velmi příjemnými zprávami a ani sám jihokorejský gigant se za ně rozhodně zlobit nebude, musíme je přesto brát se značnou rezervou. To, že o kvalitách iPhonů mnoho lidí netweetuje, totiž ještě nemusí znamenat, že je tento telefon špatný. Ostatně, o kvalitních věcech se ve světě mluví málokdy a daleko více se poukazuje na věci problémové.

samsung zakaznici
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Související články

Dnes nejčtenější