Zavřít reklamu

Líbí se vám design chytrých hodinek Gear S3 či Gear Sport, ale odrazuje vás jejich poměrně nízká výdrž baterie? Nevadí. Samsung totiž pomalu vypouští velkou aktualizaci pro své hodinky, která jim v určitých případech životnost baterie obrovsky prodlouží.

Nový operační systém Tizen 3.0 s sebou spolu s aktualizacemi přináší opravdu mnoho zajímavých věcí. Jednou z nich je i nový režim “Pouze hodinky”, který udělá z vašich chytrých hodinek kukačky poněkud hloupé. Při zvolení tohoto režimu totiž vypnete veškeré chytré funkce a hodinky začnou fungovat skutečně jen jako ukazatel času. Tím se samozřejmě extrémně uskromní na spotřebu baterie a vysávají ji opravdu velmi pomalu. V některých případech se dokonce bez problému dostanete přes čtyřicet dní bez nabití, což je u hodinek tohoto typu opravdu unikát.

Značná omezení

Pokud se vám tento režim zamlouvá, ještě chvíli počkejte. Jelikož omezíte 99 % všech smart funkcí, musíte počítat při jejich využívání s jistými kompromisy. Pokud se například chcete podívat na čas, hodinky musíte pomocí jejich bočních tlačítek odemknout. Samozřejmě vám do nich nechodí ani notifikace či podobné věci, které jste na nich zvyklí obsloužit místo vytažení telefonu. Pokud tedy hodinky využíváte z velké části kvůli tomu, abyste nemuseli svůj telefon neustále vytahovat z kapsy a odemykat jeho displej (který samozřejmě spotřebovává baterii každým rozsvícením), s novým režimem si rozhodně rozumět nebudete.

Tak či tak je tato novinka opravdu zajímavá a někteří uživatelé chytrých hodinek od Samsungu ji jistě využijí. Snad se však v budoucnu dočkáme podobné výdrže i při klasickém používání s notifikacemi, měřením tepu či GPS připojením.

gear-S3_FB

Zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.