Zavřít reklamu

Před pár týdny jsme vás informovali o tom, že se vliv Samsungu na indickém trhu se smartphony pomalu snižuje. A právě to by mohla být pro Samsung do budoucna velmi špatná zpráva. Indický trh totiž patří mezi ty celosvětově nejžádanější  a jeho ovládnutím můžou získat společnosti obrovskou výhodu v boji o celkové prvenství na celosvětovém trhu.

Největším konkurentem jihokorejského giganta je bezesporu čínské Xiaomi. To Indii zahrnulo svými levnými a velmi výkonnými modely, které se u tamních obyvatel těší velké oblibě. Zájem o ně je dokonce tak velký, že by Xiaomi v následujících pár měsících podíl Samsungu na indickém trhu bez problému překonalo. Jihokorejský gigant tak musel logicky změnit svou prodejní strategii.

Zastaví snížení cen krizi?

Podle nejnovějších zpráv hodlá Samsung v brzké době ceny některých svých modelů o pár procent snížit a nové modely pro tamní trh vyrobit tak, aby jak cenou, tak výkonem telefonům od Xiaomi bez problému konkurovaly a v mnohém je i předčily. Zároveň chce Samsung zvýšit prodejní marže maloobchodníkům, čímž by mohl plánovanou samsungmanii v Indii ještě více posílit. Další opatření si pak nechává v rukávu, pokud by špatná situace přetrvávala i nadále.

Těžko říci, zda se Indové na novou prodejní strategii chytnou a jihokorejské telefony začnou opět z pultů obchodů mizet. Pokud tomu však tak nebude, bude mít Samsung opravdu velký problém. Xiaomi totiž v minulých měsících posílilo opravdu neskutečně a pokud by jeho prudký růst pokračoval, mohlo by Samsungu ještě mnoho uživatelů, kteří jsou mu doposud věrní, přetáhnout na svou stranu. To by pak mohlo v konečném důsledku znamenat i sesazení jihokorejského giganta z celosvětového trůnu pro výrobce smartphonů. A hádejte, kdo by jej na jeho nynějším místě nahradil.

Samsung-Building-fb

Zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.