Zavřít reklamu

Pokud je na Apple Storech, které provozuje konkurenční Apple, krom jejich designu něco zajímavého, určitě je potřeba zmínit Genius Bar. Ve zkratce se jedná o službu, v rámci které Apple svým zákazníkům v určité části Apple Storu radí a pomáhá s jejich problémy či projekty, které by chtěli zákazníci nějakým způsobem zrealizovat. A právě podobnou podporu by chtěl do svých obchodů vnést i jihokorejský Samsung.

Jihokorejský gigant zahájil celý projekt spuštěním třech středisek podpory, které otevřel na pobočkách společnosti WeWork v Detroitu, Miami a New Yorku. Zákazníci, kteří střediska zákaznické podpory navštíví, dostanou “k ruce” zaměstnance Samsungu, který jim s veškerými jejich požadavky pomůže.

Program bude zajímavý

To, zda si zákazníci novinku oblíbí, je zatím ve hvězdách. Vedoucí maloobchodní činnosti Samsungu Danny Orenstein pro USA však věří, že ano. Novinka pomůže podle něj rozšířit zákaznickou základnu i díky tomu, že nabídne lidem zážitky, které by nikde jinde nezískaly. V plánu jsou totiž například hodinové semináře s kreativci, kteří budou přednášet o produktech a jejich práci s nimi. I zde se však Samsung mírně řečeno inspiroval Applem. Ten totiž podobné semináře již nějakou dobu ve svých obchodech provozuje a těší se díky nim u svých zákazníků solidního úspěchu.

Podle dostupných informací se však celý projekt rozjede spíše pozvolna a zprvu neopustí prostory společnosti WeWork. Ty totiž Samsungu nabízí opravdu zajímavé možnosti občerstvení či místa pro klidnou práci, kterou ve svých obchodech na rozdíl od Applu nabídnout úplně nemohou.

Tak či tak je však iniciativa Samsungu přiblížit se svým zákazníkům poměrně zajímavá a určitě vítaná. Pokud se mu celý projekt podaří rozjet alespoň do podoby Genius Baru a seminářů v Applu, mají se zákazníci na co těšit. Dveře možností, které byly doposud zavřeny, jim Samsung otevře dokořán.

applesamsungwework

Zdroj: macrumors

Dnes nejčtenější

.