Zavřít reklamu

V minulých letech jsme pravděpodobně zaznamenali soudní bitvu Samsungu se společností Apple, která Samsung žalovala za krádež patentů a designu jejich produktů. Jelikož tento spor pomalu vyšuměl, člověk by si myslel, že je všeho konec. Včera však americká soudkyně o jeho pokračování rozhodla.

Iniciativa, která vzešla ze strany Samsungu, se nerodila úplně snadno. První pokusy o obnovení procesu totiž soud smetl ze stolu. Nejvyšší kalifornský soud však nabyl přesvědčení, že jsou argumenty Samsungu o nesprávnosti předchozího rozhodnutí relevantní a že je třeba řízení obnovit. Do této středy mají proto společnosti čas na návrh časového harmonogramu celého procesu. Dá se totiž předpokládat, že bude opravdu zdlouhavý.

Existuje tu však samozřejmě i malá šance, že se oba technologičtí giganti domluví mezisoudně. Vzhledem na vypjaté vztahy a to, že jsou společnosti o své pravdě skálopevně přesvědčeny, to předpokládat nelze.

Kdo má v ruce větší trumf?

Karty jsou rozdány vcelku jasně. Minulý rok dostal Samsung pokutu půl miliardy dolarů, která měla Applu nahradit vzniklé škody za ukradené patenty. I když je to pro Samsung vcelku nepříjemné, odbornici se shodují na tom, že je pro něj pokuta ještě velmi mírná a mohla dosáhnout i několikanásobku. I přesto se však Samsung pokusí její výši vyvrátit a část si nechat vrátit zpět. Apple tomu však bude chtít všemi dostupnými cestami zamezit a navrch soud přesvědčit, aby Samsung platil za každé zneužité zařízení zvlášť. To by pokutu katapultovalo do astronomických rozměrů a Jihokorejce opravdu nepříjemně poznamenalo.

V tuto chvíli je těžké říci, kdo má ve sporu navrch. Jelikož však soud už jednou trest Samsungu poměrně snížil a nedal mu pokutu v plné výši, dá se podobný scénář očekávat i nyní. Nechme se však překvapit, s čím nakonec obě společností vyrukují.

Samsung vs
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Zdroj: fosspatents

Související články

Dnes nejčtenější