Zavřít reklamu

V minulých dnech jsme vás na našem webu informovali o tom, že se Samsung v poslední době velmi upíná na vývoj svých televizí. Jeho podíl na tomto trhu totiž v posledních měsících nepříjemně klesl a jihokorejský gigant si jej chce vzít zpět. Podle nejnovější zprávy z Jižní Koreje to však vypadá, že je na dobré cestě.

Zpráva, kterou zveřejnil web yonhapnews, se opírá o tvrzení, že je i přes odliv zákazníků Samsungu poptávka po špičkových televizích velmi silná. A právě vylepšeními a novinkami, které Samsung vyvíjí, se na výsluní opět vrátí.

Velmi silným hráčem by měly být QLED televizory, které požadavky na tu nejvyšší kvalitu rozhodně splňují. Protože je však Samsung odhalil teprve na začátku tohoto roku, nejsou ve světě natolik rozšířené. To se ale podle zprávy změní. Nejoptimističtější odhady dokonce hovoří o velmi slušném podílu 10 % na celkovém prodeji všech televizí od Samsungu, což je u produktu této cenové kategorie skvělé.

Průzkum, ze kterého zpráva vychází, rovněž uvedl, že půjdou na odbyt televize s 65” nebo více palci. Zákazníkům tak pravděpodobně nevadí vynaložit za novou televizi velké peníze. To se ostatně ukáže už v prvních měsících příštího roku. Průzkum totiž tvrdí, že se v těchto měsících prodá takto velkých televizí kolem 40 % a jejich cena bude nejméně 2500 dolarů za kus. Nechme se tedy překvapit, zda se to Samsungu nakonec podaří. Ve hře je však i varianta, že od QLED televizí postupně upustí a přejde plynule na novou pokročilejší technologii microLED. Ta však zatím úplně dokonale zvládnuta není a těžko říci, kdy tomu tak bude.

Samsung TV FB

Související články

Dnes nejčtenější

.