Zavřít reklamu

V posledních letech klade svět velký důraz na ekologii a s ní spojené šetrné výrobní postupy. Čas od času si proto takto zaměřené organizace na některé světové výrobce posvítí a zhodnotí, jak je jejich fungování šetrné. Například hnutí Greenpeace se nedávno zaměřilo na výrobce elektroniky mezi kterými byl samozřejmě i jihokorejský Samsung. Ten si však hodnocení za rámeček určitě nedá.

Greenpeace ohodnotil Samsung známkou ekvivalentí ke 4-, protože našel v jeho výrobních postupech opravdu mnoho nedostatků. O pořadí dalších společnostech se dočtete na našem druhém webu.

Velkým problém je například i to, že je Samsung silně závislý na fosilních palivech, což představuje u výrobce tohoto formátu opravdu velký problém. Pouhé jedno procento energie spotřebované v loňském roce pocházelo z obnovitelného zdroje.

Recyklace loňského Note7 nebyla šťastná

Další kaňkou byly třeba velké dopady při zpětném odběru a následné recyklaci modelu Galaxy Note7. Ten se sice snažil Samsung zrecyklovat co to šlo, podle Greenpeace se to však úplně nepovedlo. Když k tomu pak přičteme nebezpečné chemikálie a vysoké emise, které továrny produkují, dostaneme o společnosti Samsung opravdu nelichotivý obrázek.

Ačkoliv je hodnocení poměrně tvrdé, Samsung se v posledních letech v tomto ohledu mírně zlepšil. Například v USA mu byl před nedávnem udělen nejvyšší enviromentální certifikát, který jeho zlepšení potvrzuje. I přes to je však potřeba na mnohých věcech hodně zapracovat. Konkurenční Apple je totiž v otázce ekologické výroby o mnoho napřed a i díky tomu se může těšit u některých lidí oblibě. Snad se tedy Samsung do budoucna polepší.

samsung logo

Zdroj: sammobile

Dnes nejčtenější

.