Zavřít reklamu

Fotoaparát v mobile je v dnešnej dobe dosť nápomocná vec. Samsung sa v tomto smere posunul značne vpred uvedením svojich vlajkových Galaxy S7 a S8. Čo ale ak vám prestane fungovať?

V posledných mesiacoch začínajú pribúdať prípady reklamácií so zadnou kamerou, konkrétne zo zaostrovaním. Prejavuje sa to hlavne pri zapnutí fotoaparátu, kedy obraz ostane rozmazaný a nedá sa nijako zaostriť. Pomáha až opakované zapínanie a vypínanie fotoaparátu alebo jemné poklepanie v jeho okolí. Z toho plynie, že sa bude jednať o mechanickú závadu. Nie je potreba vykonávať obnovu továrenského nastavenia, keďže by to nemalo význam.

Dôvod?

Dôvodom tejto chyby podľa neoficiálnych zdrojov by mohli spôsobovať nadmerné otrasy alebo pády telefónu. Práve vtedy by mohlo dôjsť k poškodeniu zaostrovacieho mechanizmu. Keďže konštrukcia kamery je tak miniatúrna, nemuselo by to byť vylúčené. Samsung sa zatiaľ k týmto problémom oficiálne nevyjadril.

Nedávno bola vydaná aktualizácia, ktorá riešila problémy práve s fotoaparátom, no nie dosť dostatočne. Zo skúseností používateľov je známe, že problém je trvalo možné odstrániť len výmenou vadnej kamery, kedy sa problémy už nevyskytujú. V prípade prejavení tohoto problému vo vyššej intenzite je dobré navštíviť autorizované servisné stredisko, kde bude tento problém preverený a odstránený.

Ak ste zaznamenali podobnú nepríjemnosť s týmto konkrétnym modelom a touto závadou, môžete sa oň podeliť v komentároch.

samsung-galaxy-s8-review-21

Dnes nejčtenější

.