Zavřít reklamu

Dohady o tom, zda jsou lepší fotoaparáty v telefonech od Samsungu či Applu se se společnostmi táhnou už opravdu dlouho. Pokaždé, když se jedné společnosti podaří vyvinout fotoaparát, který by konkurenci předčil, se podaří druhé společnosti vytasit trumf, kterým pomyslné misky vah opět vyrovná. To je i případ fotoaparátů v Galaxy Note8 a iPhonu 8 Plus.

Fotoaparáty těchto telefonů si vzali do hledáčku redaktoři z portálu DxOMark a provedli na nich všechny možné testy. Jako první otestovali fotoaparát nového iPhonu 8 Plus, ze kterého byli opravdu nadšení. Po sérii více testů jej tak právoplatně označili za nejlepší fotoaparát na smartphonu. To však ještě netušili, že se jim do ruky dostane Samsung Galaxy Note8.

Zoomování Samsungu je nepřekonatelné

Note8 je prvním smartphonem od Samsungu, který disponuje duálním fotoaparátem. Obě čočky mají dvanáct megapixelů a disponují opravdu skvělými vlastnostmi. Nad ty však vyčnívá dvojnásobný optický zoom, který byl redaktory označen za nejlepší zoom, který byl na mobilním telefonu kdy testován. Ani osminásobný digitální zoom však na Samsungu nezaostává. Je jasné, že úplné detaily zachytit nedokáže, i tak je však jeho přesnost hodnocena opravdu vysoce.

Celý test Note8 se skládal z více než 1500 fotografií a dvou hodin videa. Vše vznikalo jak ve specializovaných laboratořích, tak i v přirozeném prostředí různých interiérů i exteriérů. I přes rozdílné prostředí však byly výsledky opravdu úchvatné. To samé se pak dá říci i o portrétových fotografiích, které vypadají hezky i za špatných světelných podmínek.

Je však nutné říci, že ani iPhone si nevedl vůbec špatně a oba telefony se nakonec rozešly smírně, obdržely totiž totožných 94 bodů (ze sta možných – pozn. red.). Ani tentokrát tak neznáme vítěze tohoto sporu. Pokud tedy vybíráte telefon vyloženě podle fotoaparátu, nejlepší výběr bude nejspíš podle vašich osobních preferencí a sympatií k určité značce. Chybu však zřejmě neuděláte ani u jednoho modelu.

galaxy note8 vs iphone 8 fb

Dnes nejčtenější

.