Zavřít reklamu

Většinu z vás nejspíš nepřekvapí, že se Samsung ve výrobě televizí řadí na nejvyšší špičky. Aby však svou pozici udržel i v budoucnu, je potřeba neustále inovovat a světu ukazovat, proč jsou právě jeho televize tou nejlepší volbou. Donedávna mohla být nejlepší odpovědí OLED technologie, kterou Samsung vyrábí pravděpodobně nejlépe na světě a díky tomu se řadí i mezi její největší výrobce. Podle posledních náznaků to však vypadá, že se od této cesty jihokorejský gigant minimálně u svých televizorů brzy odkloní.

I když jsou OLED technologie jedněmi z nejlepších na světě, Samsung by své televize rád viděl spíše s technologií QLED. Ta totiž poskytuje daleko lepší možnosti jasu a šíři barev. Právě tyto dva aspekty jsou velmi důležité pro technologii HDR, která zajistí televizorům daleko vyšší dynamický rozsah, než na jaký jsme byli zvyklí donedávna. OLED obrazovky však nejsou pro tuto technologii zrovna dvakrát úrodnou půdou. Jasně, zobrazení černé barvy je na OLED displejích bezkonkurenční a řadí se na úplný vrchol pomyslné pyramidy, to však ani za mák nestačí.

Čeho se v budoucnu dočkáme?

Samsung totiž vidí v televizích do budoucna skutečný potenciál, který se zvládnutím HDR technologie ještě několikrát znásobí. Za pár let bychom se totiž měli dočkat ještě sofistikovanějších přístrojů, které budou plnit krom klasických požadavků na televizi i celou řadu vedlejších úkolů. A protože bude její nejdůležitější výstup právě její obraz, není pochyb o tom, že musí být takřka dokonalý. Těžko však říci, jakým směrem se budou konečné kroky Samsungu ubírat. Na velký průlom v televizním průmyslu je totiž pravděpodobně ještě nějaký ten pátek čas.

Samsung-Building-fb

Zdroj: msn

Související články

Dnes nejčtenější

.