Zavřít reklamu

Je to tady. Představení nového phabletu Galaxy Note 8 už klepe na dveře. O veškerých informacích a únicích z jeho vývoje a výroby jsme se vás pokoušeli co nejaktuálněji informovat ve článcích na našem webu. Máte však po záplavě všemožných spekulací a informací ještě vůbec přehled o tom, co od nového telefonu očekávat? Jestli je vaše ne, zrekapitulujte si společně s námi veškeré informace, které byste měli před plánovaným představením příští týden vědět.

Dřívější datum představení

Jedna z nejdůležitějších věcí, kterou byste měli rozhodně vědět, je datum představení. To je samotným Samsungem plánováno už na 23. srpen v New Yorku. Zdá se vám to brzy? Ano, máte pravdu. Původní doba představení měla být totiž zhruba o měsíc později, v průběhu léta se však Samsung rozhodl zřejmě kvůli zářijovému odhalení iPhonu 8 celý termín posunout. Tento krok by měl Jihokorejcům zajistit potřebný náskok v prodejích. Kdyby totiž Samsung svůj Note 8 představil souběžně s iPhonem, mohli by někteří jeho uživatelé přejít ke konkurenci.

Displej telefonu

Jedna z hlavních zbraní celého telefonu. Velký AMOLED displej, kterým bude Note 8 disponovat, bude mít pravděpodobně 6,3“ nebo 6,4“ s rozlišením 1440 x 2960 pixelů. V posledních dnech se též čile spekuluje o technologiích, které by mohl podporovat. Nejnovější zprávy například tvrdí, že se u něj dočkáme technologie Force Touch, což je obdoba jablečného 3D Touch. Displej by tak dostal schopnost různě reagovat na určité tlakové impulzy. Snem všech fanoušků Samsungu je též integrace čtečky otisků prstu v displeji. V tomhle ohledu jsme však spíše skeptičtí a myslíme si, že kdyby byl Samsung schopen tuto technologii implementovat, dostane ji už Galaxy S8. Pravděpodobně se tak u této technologie dočkáme klasického řešení s umístěním na zádech vedle čočky fotoaparátu.

Fotoaparát

Další velké lákadlo, na které by mohl Samsung ulovit opravdu hodně lidí. Podle všech dostupných informací se totiž u tohoto modelu konečně dočkáme duálního fotoaparátu. Ten by měl přinést plno zajímavých funkcí a zvládat opravdu kvalitní fotografie. Za zmínku stojí například režim portrét, který si Samsung vypůjčil od svého jablečného konkurenta či možnost nastavit režim, který hravě zvládne focení i ve zhoršených světelných podmínkách. Poslední informace též hovoří o tom, že se u duálního fotoaparátu dočkáme vcelku zajímavé věci. Jedna čočku bude 12 Mpx širokoúhlý objektiv a druhá 13 Mpx teleobjektiv. Optická stabilizace je u tohoto fotoaparátu samozřejmost.

Přední fotoaparát by pak měl nabídnout stejně jako u Galaxy S8 8 Mpx. V otázce fotoaparátu by však nerad nějak více spekulovat. Jelikož jsou jeho funkce do značné míry ovlivněny i jeho softwarem, můžeme být ještě hodně překvapeni.

Rozměry telefonu

Jelikož se jedná o phablet, nejspíš vás jeho větší rozměry úplně nepřekvapí. V kuloárech se zatím hovoří o číslech 162,5 mm na výšku, 74,6 mm na šířku a 8,5 mm na tloušťku. Už z těchto rozměrů je tak jasně patrno, že se bude jednat o opravdu masivní kousek. Podle některých zdrojů je však dokonce i možné, že dosáhne na rozměry o poznání větší. Soudě podle velikosti displeje a všech dostupných renderů bych se osobně přikláněl spíše k výše zmíněným 16,2 cm x 7,4 cm x 0,8 cm. Větší rozměr už by byl spíše velmi nekompaktní záležitostí.

Pokud vás zajímají barevná provedení, zklamaní nejspíš také nebudete. Telefon by se měl už od počátku prodávat ve variantách Midnight Black, Maple Gold a nové Deep Sea Blue.  Poslední zmiňovaný odstín je v portfoliu Samsungu úplnou novinkou. Modré telefony sice již párkrát představil, vždy však byly o nějaký ten stupínek světlejší či tmavší.

Baterie

Kámen úrazu minulé generace by měl být v tomto modelu dotažen k dokonalosti. Informace sice hovoří o nižší kapacitě, telefon by však měl být o něco málo úspornější a tím pádem by neměl být tento deficit nějak moc výrazný. Je ovšem pravda, že více než 3300 mAh, které by měla baterie pravděpodobně mít, by velkému Note 8 slušelo o poznání více. Na druhou stranu se však můžeme díky menší baterii radovat z její bezpečnosti. Ta byla totiž nyní prověřena osmifaktorovým testem a je tak téměř nemožné, aby se opakovaly události z minulého roku. A abych nezapomněl, podpora bezdrátového nabíjení je u nového Note 8 samozřejmostí.

Koncept Galaxy Note 8 se čtečkou na zádech a bez ní (TechnoBuffalo):

 

 

Srdce telefonu

Co se týče procesoru, Samsung sáhl po úspěchu u S8 i v tomto případě po ověřeném Exynosu 8895. Zákazníci v USA pak dostanou již klasicky telefon s procesorem Snapdragon 835.

Právě rozdílnost procesorů byla v předchozích letech hodně diskutovaným tématem. Podle úniků benchmarků se však zdá, že se tento rok žádné výrazné rozdíly mezi telefony nekonají a zákaznici si tak mohou telefon s klidným srdcem zakoupit i ve své zemi.

Systémy zabezpečení

Jak už jsem psal v řádcích pojednávajících o displeji, Galaxy Note 8 přinese klasický snímač otisků prstů. Podle všech informací ho nalezneme na klasickém místě vedle fotoaparátu, což může být pro některé uživatele do značné míry limitující. Bohužel však Samsung ještě s největší pravděpodobností nedokázal tuto technologii implementovat do displeje a tak jiné řešení nezbývá.

Těšit vás tak může alespoň nový skener duhovky a funkce rozpoznání obličeje. Pokud vám tedy nebude sedět čtečka otisků na zádech, z dalších alternativ si určitě tu svou vyberete.

Paměť

Nový Note 8 by měl dostat do kolébky o 2 GB více RAM paměti, než tomu tak je u vlajkových lodí S8. Toto vylepšení by se mělo na výkonnosti telefonu podepsat vcelku výrazně. Zda tomu však tak skutečně bude se přesvědčíme v následujících týdnech.

Co se týče paměti interní, ta by mohla podle některých odhadů dosahovat až velmi příjemných 256 GB. Jiné hlasy však naopak hovoří o „pouhých“ 64 GB. Druhé variantě však nasvědčují i některé hardwarové úniky. Vkládal by však Samsung tak malé úložiště do takto očekávaného telefonu?

Cena

I když už ji má Samsung pravděpodobně delší dobu vymyšlenou, světlo světa ještě úplně nespatřila. Obecně se však očekává něco kolem 1000 euro. Pokud tomu tak opravdu bude, dílek skládačky, který hovořil o dřívějším představení kvůli chytanému iPhonu 8, nám dokonale zapadne do celé mozaiky. I u něj se totiž dá očekávat obdobná cena, takže je logické, že se budou uživatelé rozhodovat spíše podle hardwaru. Jestli v něm však Note 8 trochu pokulhává, musí si své uživatele nalovit ještě před spuštěním jablečného telefonu.

Varianta pro dvě sim-karty

Před pár dny se na internetu objevily informace, které tvrdí, že se u nového Note 8 dočkáme i varianty pro dvě SIM-karty. Telefon s podporou dvou sim karet by nebyl pro jihokorejského giganta žádnou novinkou. Doposud je však prodával pouze s procesorem Exynos, což jeho distribuci značně omezilo. Těžko tak říci, zda se k podobnému kroku odváží i letos.

Koncept Galaxy Note 8:

 

Snad jste udělali díky tomuto shrnutí co možná nejpřesnější obrázek o tom, na co se vlastně můžeme příští středu těšit. O telefonu vás budeme v den vydání a i ve dny další patřičně informovat a přinášet veškeré dostupné informace jako na zlatém podnose.

samsung-galaxy-note-8-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.