Zavřít reklamu

Aféra kolem vybuchujících Galaxy Note 7 z minulého roku se zdá být konečně u zdárného konce. Jihokorejský soud v Soulu totiž vynesl jeden z posledních verdiktů týkajících se této kauzy. Majitelé vadných Note 7 v ní žalovali společnost Samsung kvůli údajným potížím vzniklým stažením vadných telefonů z trhu a požadovali tučnou náhradu škody.

Do hromadné žaloby se zapojilo více než 1900 poškozených zákazníků, kteří po jihokorejském gigantovi požadovali odškodné ve výší 822 tisíc dolarů. Jejich žaloba se opírala o to, že museli ve svém volném čase a na vlastní náklady několikrát osobně navštívit servisní centrálu kvůli kontrole a výměně baterie. Paradoxem tak je, že se někteří zákazníci s problémem vůbec setkat nemuseli, ale svého času si váží natolik, že se kvůli němu neváhali zapojit do soudní rozepře.

Žalobci ostrouhali

Žalobcům však soud rázně zatnul tipec. Podle něj je totiž jejich žaloba absolutně neadekvátní a Samsung žádné odškodnění vyplácet nemusí. To je pro něj i přes to, že se mu v poslední době finančně skvěle daří, velmi příjemná zpráva. Celou kauzu by totiž rád co nejrychleji zapomněl a špatnou reputaci modelů Note by rád smazal nadcházejícím Note 8. Je však jasné, že pokud se budou rozviřovat tyto staré bolístky, tak snadno se na kauzu nezapomene. Bohužel to tak nejspíš i dopadne. Advokátní kancelář, která rozpolcené zákazníky zastupuje, se nechala slyšet, že se proti rozhodnutí soudu rozhodně odvolá.

Jak celá tahanice nakonec dopadne, není doposud jasné. Soud sice pravděpodobně i po odvolání rozhodne ve prospěch Samsungu, ten však už nyní doplácí na velkou medializaci celého případu. Pokud však jihokorejský gigant za pár dní představí skutečně takový skvost, jakým by měl chystaný Galaxy Note 8 být, mohly by být všechny kritické hlasy a špatné zprávy ohledně řady Note nadobro zapomenuty. A to i přes jakýkoliv výsledek soudu.

samsung-galaxy-note-7-fb

Zdroj: theinvestor

Dnes nejčtenější

.