Zavřít reklamu

Samsung to se svou platební službou Samsung Pay myslí opravdu vážně. Poté, co v nedávné době rozšířil tuto službu i na telefony střední třídy jako třeba Galaxy A5, A7 nebo J7 Pro, se rozhodl své působiště zvýšit ještě více. Nejnovější informace dokonce hovoří o tom, že by se mohla služba Samsung Pay objevit v brzké době i na telefonech jiných značek. To by znamenalo opravdový průlom a obrovské zvětšení dosahu této funkce.

Samsung si od této novinky slibuje hlavně daleko lepší konkurenceschopnost jablečné Apple Pay a androidímu ekvivalentu Android Pay. První zprávy hovoří dokonce už i datu, kdy by měly první telefony konkurenčních značek začít tuto službu podporovat. Ve hře je totiž údajně už první polovina roku 2018. Není se však moc čemu divit. Podpora této technologie totiž není nijak zvlášť náročná na výrobu a naprogramování. Jedinou podmínkou je využití specifického hardwarového MST přenosu, který je k těmto platbám potřeba. Podle zdrojů je ve hře i varianta, že by se společnostmi, které na návrh podpory Samsung Pay kývnou, jihokorejská společnost alespoň v počátečních fázích výroby spolupracovala a docílila tak potřebných výsledků.

Apple Pay si drží velký náskok

Krok Samsungu není podle analytiků nikterak překvapivý. Nejnovější výzkumy totiž zařadili jeho platební metodu na celkové druhé místo mezi podobnými službami. Využívá ji zhruba 34 milionů uživatelů po celém světě, Apple Pay se může chlubit asi 80 milionů uživatelů, Android Pay pak 24 miliony. Popularita platební služby Samsungu však v poslední době vcelku raketově vzrůstá a je pravděpodobné, že v poměrně krátkém horizontu překoná již zmíněný Apple. Ten má sice velký náskok, využívá však úplně jiný systém a navíc se u něj dá předpokládat, že se do podobného kroku jako Samsung nepustí. Bylo by však vcelku zajímavé, kdyby i on začal v budoucnu Samsung Pay podporovat. S téměř stoprocentní pravděpodobností se toho však nedočkáme.

samsung-pay

Dnes nejčtenější

.