Zavřít reklamu

O tom, že si Samsung připsal v posledním čtvrtletí rekordní zisky, jste už určitě slyšeli. Za tři měsíce dokázal vytvořit zisk ve výši 12,1 miliardy dolarů. Jeden by si při čtení těchto údajů řekl, že se tak velké společnosti, jakou Samsung bezesporu je, sypou peníze de facto ze všech stran a všech států. Proto nebude tak složité takovouto sumu poskládat. Podle nejnovějších informací však Samsung celou jednu desetinu svého výdělku získal na domácím trhu. V řeči čísel to znamená 1,2 miliardy dolarů za tři měsíce v jednapadesáti milionové zemi co do počtu obyvatel.

Zdá se vám to šílené? Přesvědčíme vás o opaku. I když je „korejský“ zisk opravdu vysoký, řadí se při porovnávání s lety minulými spíše do horšího průměru. V roce 2011 totiž tvořil zisk z domovské země více než 16%, což ne na jeden stát opravdu úctyhodné číslo. Podíl severní Ameriky pak činil 34%, Evropa pak zhruba 20%, Čína 18% a ostatní státy se už pohybovaly v řádech jednotek. I tak je však určitě toto porovnání velmi zajímavé a jasně vypovídá o oblibě své domácí značky u tamních obyvatel. Co do počtu obyvatel se totiž státy z Evropy nemohou s Koreou vůbec rovnat.

Korejci nakupují pořád stejně, to jen Samsung expanduje daleko více

Mírný pokles podílu prodejů v Koreji však vůbec neznačí to, že by se tam produkty od Samsungu prodávaly hůře. Ba naopak. Daří se jim tam opravdu skvěle. Samsung však začal v posledních několika letech stále více expandovat za hranice, což vedlo k rozšíření vlivu a prodejů po celém světě a s tím spojeným vyšším prodejem. Korea tak logicky svá procenta udržet nemůže. Dalším problémem, který čistý zisk z korejského trhu tlačí dolů, je tamní daňová politika. Samsung totiž největší daně paradoxně odvádí právě za prodej v Koreji a tím pádem mu tam prudce klesá i čistý zisk. O to pozoruhodnější však desetiprocentní celkový příjem z domácího trhu je.

Samsung-Building-fb

Zdroj: sammobile

Témata: ,

Dnes nejčtenější

.