Zavřít reklamu

O tom, že je Samsung pravděpodobně nejlepší na světě ve výrobě dnes tolik žádaných OLED displejů, si šuškají kdejací vrabci na střeše. Nemyslí si to však jen oni, tento fakt si moc dobře uvědomují i ty největší technologické společnosti světa. Ty pak s prosíkem přichází a svého rivala v boji o prvenství na trhu se smartphony žádají, aby jim své displeje pro jejich produkty též vyrobil. Ostatně, přesným příkladem této situace může být třeba nynější výroba nové jablečné vlajkové lodi, iPhonu 8. Právě ten by měl být z velké části osazen displeji právě z továren v Jižní Koreji. Nyní s podobnou prosbou přispěchalo i Xiaomi.

Podle zdroje, který získal web sammobile, podepsalo Xiaomi se Samsungem dohodu na dodávku displeje pro svou novou vlajkovou loď, kterou chystá představit v roce 2018. Samsung údajně dodá Xiaomi první 6,1“ OLED displeje už v prosinci tohoto roku. První várka by měla čítat zhruba milion panelů, další pak více než dvojnásobek. Těžko však říci, kolik jich Xiaomi nakonec skutečně objedná. Záleží to hlavně na tom, jak moc budou svému telefonu důvěřovat.

LG promarnilo velkou šanci

Samsung však údajně první volbou při výběru dodavatelské společnosti nebyl. Vedení Xiaomi totiž nejprve ukázalo na společnost LG, od které chtělo vyrobit OLED panely velikosti 5,49“. Dohoda nakonec ztroskotala na nejasných výrobních problémech, které by zapříčinily zpoždění výroby. Xiaomi nakonec svůj smartphone stejně lehce poupravilo, takže je možné, že by výsledku stejně jinou možnost, než spolupracovat se Samsungem, nemělo.

 

Ani jedna ze společností zatím tuto dohodu nepotvrdily, to je však v těchto kruzích vcelku běžná praxe. Dodavatelský řetězec bývá většinou spíše neveřejný, protože se společnosti mimo jiné nerady chlubí tím, že mají svůj telefon sestavený z různých komponentů vyrobených v továrnách rivala. V případě OLED displejů od Samsungu však nejsou tyto kroky zcela na místě. Za použití osvědčeného a mnoha výrobci odebíraného OLED displeje od Samsungu by spíš Xiaomi zasloužilo pochvalu. Svému telefonu totiž zajistí opravdu nepřekonatelnou obrazovku.

xiaomi-fb

Související články

Dnes nejčtenější

.