• Smartphone
 • TV/Audio
 • Návody
 •  
  SanDisk A1
  Galaxy S9 Note8 Oreo
  iStores.sk

  Porovnání dotykových obrazovek: který Samsung je nejlepší?

  | Kategorie:Vše
  Diskuze

  V každém srovnání mezi mobilními funkcemi záleží samozřejmě především na tom, co potřebuje uživatel. Některé funkce a vlastnosti chytrých telefonů jsou však v současné době tak rozšířeny, že by bylo těžké představit si mobilní telefony bez nich. Jednou z takových vlastností je dotykový displej. Ačkoliv byla ve své době mnohem méně známá, první dotyková obrazovka se objevila již roku 1965 a v roce 1969 byla tato obrazovka poprvé použita na tabletech, které se až do roku 1995 používaly na řízení letecké dopravy.

  Dotyková obrazovka, jak ji známe dnes – tedy průhledná a s širokým rozsahem nastavení a barev — byla vyvinuta Bentem Stumpem a Frenkem Beckem v CERNu a použita již v roce 1973. Dotykové obrazovky se ale staly známými až na začátku dvacátého prvního století s příchodem společnosti Apple. Od té doby se dotykové obrazovky rozšířily do všech mobilních značek včetně Samsungu.

  Samsung je známý pro svoji celkovou kvalitu i kvalitu dotykových displejů. Nejnovějším a nejzajímavějším příkladem je Samsung Galaxy 8 a Samsung Galaxy 8+. Oba dva tyto modely ze stejné řady jsou díky svým displejům velmi populární. V těchto případech dotykový displej přesahuje okraje mobilu a stáčí se po stranách. Tato charakteristika změní zážitek uživatele: displej má více místa, dá se ovládat s větší přesností, a také vypadá velmi stylově. Samsung má také množství klasických dotykových displejů, jako například u modelu Samsung Galaxy C5 Pro nebo Samsung Galaxy J1 mini.

  Ať už se rozhodnete pro kterýkoliv Samsung, je potřeba ujistit, že displej má všechny vlastnosti které jsou potřeba a že víte, jak ji používat. Podívali jsme se pro vás na dvě velmi důležité vlastnosti: ovládání obrazovek a jejich jas.

  Dotykové obrazovky Samsung mají více než jednu funkci. Protože zde nemůžeme popsat všechny tyto funkce, zaměříme se na ty nejdůležitější. Pokud máte problémy se čtením malých písmenek, potom máte možnost změnit velikost písma. Samsung Galaxy Note 3 například podporuje šest velikostí písma a Samsung Galaxy S4 jich podporuje pět. Snad nejobsáhlejší ovládací aplikací v telefonech Samsung je funkce TalkBack, která čte text zobrazený na obrazovce a aktivuje použití gest. Díky funkci TalkBack můžete přiblížit a oddálit obrazovku, posunut aplikace na obrazovce a změnit barevné rozložení. Tyto funkce se vyplatí v mnoha případech. Například chcete-li číst elektronickou knihu na vašem mobilu, potom je mnohem jednodušší posunovat se ze stránky na stránku a přiblížit nebo oddálit obrazovku podle toho, jak daleko jste od displeje vašeho mobilu.

  Další důležitou funkcí monitoru je jeho jas. Ačkoliv se všeobecně věří, že dívání se do jakéhokoliv monitoru, třeba i do dotykového displeje zařízení Samsung, škodí očím, tato informace není úplně přesná. Podle primářky oční kliniky Lexum v Brně, MUDr. Věry Kalandrové, sledování monitoru oči nepoškodí, ale může je značně unavit. Tuto únavu lze celkem snadno eliminovat. Pokud se chcete vyhnout únavě očí, pak je dobré dát si alespoň 5minutovou přestávku každou hodinu, nebo 15minutovou přestávku každé dvě hodiny.

  Také je potřeba ujistit se, že materiál vaší obrazovky je dostatečně šetrný k vašim očím. V neposlední řadě je potřeba se ujistit, že jas obrazovky je sladěný s okolním světlem. Většina přístrojů Samsung nabízí možnost automatického nastavení jasu, které může být nejen zdravé pro vaše oči, ale i užitečné v každodenním životě. Jas obrazovky je důležitý, například pokud s telefonem cestujete a je potřeba vidět každý detail. Známá mobilní aplikace PokerStars Casino umožní hráčům hrát kdekoliv. Pokud se hráč tedy pohybuje z osvětleného do temnějšího prostředí, nebo naopak, je pak potřeba jas obrazovky změnit automaticky, aby se hra nemusela přerušit.

  Samsung nabízí velké množství typů mobilních telefonů a s ním i mnoho dotykových obrazovek. Vzhledem k tomu že každý potřebuje něco jiného, neexistuje jedna nejlepší obrazovka. Je proto potřeba se ujistit se, že se vám displej dobře ovládá a že má rozsah jasu, který vám vyhovuje.

  Diskuze

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět

  Další články

  Greenpeace vyhodnocoval nejekologičtější technologické společnosti světa, Samsung pohořel
  samsung-logo-icon[1]
  Šéf Samsungu oznámil skvělé finanční výsledky, záhy nečekaně rezignoval
  Asistentka Bixby dostane spoustu vylepšení. Už za pár dnů má dorazit verze 2.0
  Recenze Riva Arena: když hudba zní skutečně tak, jak ji umělec nahrál
  Samsung novým videem láká k navštívení pražského Galaxy Studia na Chodově
  Nový 10,3 metrový kinodisplej od Samsungu se objevuje v prvních kinech
  Na Samsung se valí žaloba kvůli jeho vlajkovým smartphonům. Údajně porušil až 24 patentů
  Samsung vydělá na každém prodaném iPhonu X zhruba 110 dolarů
  Galaxy S8 Plus redner icon
  Galaxy S8 a S8+ můžete tento víkend zakoupit se slevou 4 000 Kč
  Samsung začal údajně s testováním dalšího nadupaného “véčkového” telefonu
  Nadšence nebavil dock DeX, vytvořil si tak rovnou vlastní DeX notebook
  Samsung chce zajistit větší bezpečnost na silnicích. Začíná vyrábět nové paměťové čipy pro automobilové systémy
  QLED TV
  Samsung nabízí ke QLED televizorům zdarma prémiový servis včetně dovozu a instalace
  Samsung Pay icon
  Samsung Pay neustále roste. Ve své rodné zemi se už stala nejoblíbenější platební službou
  Samsung díky skvělým ziskům předběhl Toyotu a stal se nejhodnotnější asijskou společností
  samsung-logo-icon
  Samsung údajně vyvíjí speciální čip pro umělou inteligenci, který by jeho telefony v budoucnu výrazně pozvedl
  samsung-logo-icon
  Časopis Forbes označil Samsung jako jednu z nejvýznamnějších asijských společností
  Samsungu se daří i v rozvojových zemích zvyšovat svůj podíl na trhu se smartphony