Zavřít reklamu

Porovnání dotykových obrazovek: který Samsung je nejlepší?

|
Kategorie:Vše
Diskuze

V každém srovnání mezi mobilními funkcemi záleží samozřejmě především na tom, co potřebuje uživatel. Některé funkce a vlastnosti chytrých telefonů jsou však v současné době tak rozšířeny, že by bylo těžké představit si mobilní telefony bez nich. Jednou z takových vlastností je dotykový displej. Ačkoliv byla ve své době mnohem méně známá, první dotyková obrazovka se objevila již roku 1965 a v roce 1969 byla tato obrazovka poprvé použita na tabletech, které se až do roku 1995 používaly na řízení letecké dopravy.

Dotyková obrazovka, jak ji známe dnes – tedy průhledná a s širokým rozsahem nastavení a barev — byla vyvinuta Bentem Stumpem a Frenkem Beckem v CERNu a použita již v roce 1973. Dotykové obrazovky se ale staly známými až na začátku dvacátého prvního století s příchodem společnosti Apple. Od té doby se dotykové obrazovky rozšířily do všech mobilních značek včetně Samsungu.

Samsung je známý pro svoji celkovou kvalitu i kvalitu dotykových displejů. Nejnovějším a nejzajímavějším příkladem je Samsung Galaxy 8 a Samsung Galaxy 8+. Oba dva tyto modely ze stejné řady jsou díky svým displejům velmi populární. V těchto případech dotykový displej přesahuje okraje mobilu a stáčí se po stranách. Tato charakteristika změní zážitek uživatele: displej má více místa, dá se ovládat s větší přesností, a také vypadá velmi stylově. Samsung má také množství klasických dotykových displejů, jako například u modelu Samsung Galaxy C5 Pro nebo Samsung Galaxy J1 mini.

Ať už se rozhodnete pro kterýkoliv Samsung, je potřeba ujistit, že displej má všechny vlastnosti které jsou potřeba a že víte, jak ji používat. Podívali jsme se pro vás na dvě velmi důležité vlastnosti: ovládání obrazovek a jejich jas.

Dotykové obrazovky Samsung mají více než jednu funkci. Protože zde nemůžeme popsat všechny tyto funkce, zaměříme se na ty nejdůležitější. Pokud máte problémy se čtením malých písmenek, potom máte možnost změnit velikost písma. Samsung Galaxy Note 3 například podporuje šest velikostí písma a Samsung Galaxy S4 jich podporuje pět. Snad nejobsáhlejší ovládací aplikací v telefonech Samsung je funkce TalkBack, která čte text zobrazený na obrazovce a aktivuje použití gest. Díky funkci TalkBack můžete přiblížit a oddálit obrazovku, posunut aplikace na obrazovce a změnit barevné rozložení. Tyto funkce se vyplatí v mnoha případech. Například chcete-li číst elektronickou knihu na vašem mobilu, potom je mnohem jednodušší posunovat se ze stránky na stránku a přiblížit nebo oddálit obrazovku podle toho, jak daleko jste od displeje vašeho mobilu.

Další důležitou funkcí monitoru je jeho jas. Ačkoliv se všeobecně věří, že dívání se do jakéhokoliv monitoru, třeba i do dotykového displeje zařízení Samsung, škodí očím, tato informace není úplně přesná. Podle primářky oční kliniky Lexum v Brně, MUDr. Věry Kalandrové, sledování monitoru oči nepoškodí, ale může je značně unavit. Tuto únavu lze celkem snadno eliminovat. Pokud se chcete vyhnout únavě očí, pak je dobré dát si alespoň 5minutovou přestávku každou hodinu, nebo 15minutovou přestávku každé dvě hodiny.

Také je potřeba ujistit se, že materiál vaší obrazovky je dostatečně šetrný k vašim očím. V neposlední řadě je potřeba se ujistit, že jas obrazovky je sladěný s okolním světlem. Většina přístrojů Samsung nabízí možnost automatického nastavení jasu, které může být nejen zdravé pro vaše oči, ale i užitečné v každodenním životě. Jas obrazovky je důležitý, například pokud s telefonem cestujete a je potřeba vidět každý detail. Známá mobilní aplikace PokerStars Casino umožní hráčům hrát kdekoliv. Pokud se hráč tedy pohybuje z osvětleného do temnějšího prostředí, nebo naopak, je pak potřeba jas obrazovky změnit automaticky, aby se hra nemusela přerušit.

Samsung nabízí velké množství typů mobilních telefonů a s ním i mnoho dotykových obrazovek. Vzhledem k tomu že každý potřebuje něco jiného, neexistuje jedna nejlepší obrazovka. Je proto potřeba se ujistit se, že se vám displej dobře ovládá a že má rozsah jasu, který vám vyhovuje.

Diskuze

Napsat komentář

Zobrazit více

Zobrazit celou diskuzi
Přispět

Další články

Chystá Samsung revoluci? Do roku 2020 chce mít ve všech svých produktech AI a internet
Bixby FB
Bixby 2.0 přichází. Vylepšená asistentka bude výrazně rychlejší než první verze
android_tab_cz
PhoneMaps: Cyklo/turistická aplikace s cyklo/turistickými mapami téměř celé Evropy
samsung_apple_FB
Nekonečná bitva mezi Samsungem a Applem pokračuje. Obě společnosti dnes stanou před soudem
Samsung-money
Samsung si mne ruce. Zisky za první čtvrtletí překonaly všechna očekávání
Samsung Community FB
Samsung v Česku spustil vlastní fórum, kde můžete řešit problémy a podělit se o své zkušenosti
Samsung SSD T5 FB
Samsung vám nyní při zakoupení jeho SSD disku daruje jednu z neočekávanějších her tohoto roku
iPhone-X-design-fb
OLED displeje již nejsou zlatý důl. Apple za ně chce letos Samsungu zaplatit méně
PAE0145R-1-725c-XwVi
Vyberte si z trojice sluchátek pro maximální zážitek z hudby
Samsung logos FB
Samsung podle svých odhadů překonal zisk z loňského roku o více než polovinu
Samsung-3D-Cinema-FB
Samsung představil kino nové generace. Sídlí ve Švýcarsku a jde o první kinosál na světě s obrazovkou 3D Cinema LED
samsung-fb
První čtvrtletí tohoto roku bude pro Samsung úspěšné. Zisky se meziročně zvýší o více než 50 %
Lee Jae Samsung
Z vězení zpět rovnou na trůn. Dědic Samsungu se po loňském skandálu vrací do vedení společnosti
maxresdefault
YouTuber exkluzivně odhalil doposud nepředstavený Samsung Bixby Speaker!
Samsung zanedbává aktualizace pro své starší telefony. V Nizozemsku ho za to ženou před soud
Processed with VSCO with a6 preset
Osmijádrový chytrý telefon s armádní odolností, rychlým dobíjením a 20Mpx fotoaparátem
zlatan-samsung-720×511
Samsung má dalšího slavného ambasadora. Stal se jím švédský fotbalista Zlatan Ibrahimovič
Samsung Galaxy S9 packaging FB
Samsung Galaxy S9 jen tak nerozbijete. Podle nového testu je o něco odolnější než jeho loňský bratříček