Zavřít reklamu

Letošní prémiové telefony Samsungu, Galaxy S8 a Galaxy S8+, jsou již k dispozici i českým zákazníkům, alespoň tedy některým z těch, kteří si je včasně předobjednali. Jaké jsou tedy první dojmy z používání?

V redakci vlastníme větší model Galaxy S8+ a okamžitě jsme si ho zamilovali. Infinity displej je opravdu silně návykový. Při prohlížení webu se na něj vejde podstatně víc řádků textu. Při sledování videí (například v Youtube nebo v aplikaci Google Play Filmy) zase oceňujeme možnost roztáhnout obraz na celou šířku displeje bez jeho zdeformování. Nezdálo se nám, že bychom tím přišli o významnou část obrazu a nestalo se, že bychom viděli z herce jen bradu.

Pocity z tolik kritizované čtečky jsme již zmínili v jednom z předchozích článků, ta může být pro mnoho zákazníků silným mínusem.

Trochu nepraktická se nám zatím jeví čtečka oční duhovky. Než se k ní uživatel dostane a než duhovku rozezná a telefon odemkne, trvá na náš vkus příliš dlouho, řádově zhruba dvoj až trojnásobek času, za který to stihne čtečka otisků prstů.

Telefon je svižný, má zase o něco výkonnější hardware, vyšší kapacitu vnitřního úložného prostoru (64 GB proti loňským 32 GB), pětkové Bluetooth a podobné maličkosti. Třeba fotoaparát už byl ale loni výborný, letos se lehce zlepšil přední, zadní se stejnými parametry si zase k lepším výsledkům pomáhá softwarově.

I proto si nemyslíme, že by každý uživatel sedmičky musel nutně upgradovat. Generační rozdíl je spíše menší a spokojený majitel Galaxy S7, což byl dle našeho názoru v mobilním světě vyložený majstrštyk, by dle našeho názoru zbytečně vyhazoval peníze.

Pokud tedy nejste až fanatičtí zastánci značky, nebo pakliže se vám rok starý telefon zrovna nerozbil, příliš důvodů ke změně nenajdete. I když už jen kvůli zážitku z onoho displeje za to „es osmička“ stojí.

Samsung Galaxy S7 vs Galaxy S8 FB

Související články

Dnes nejčtenější

.