Zavřít reklamu

Týrání telefonů ostrými hroty, noži, ohněm, pády, mrazem a nakonec taky ohybem. Že nevíte o čem je řeč? Známý YouTuber JerryRigEveryting se proslavil různými netradičními testy chytrých telefonů. Aby smartphone řádně otestoval, provádí s nimi husarské kousky. Pokud jste nabyli dojmu, že přeci nemůže žádný telefon takové zacházení vydržet, jste na omylu. Taková Nokia 6 vydržela náročné týrání bez ztráty kytičky, naopak telefonu HTC U Ultra stačilo málo a byl skoro „mrtvý“. Co ale nově představený Galaxy S8 od Samsungu?

Na obou stranách Galaxy S8 je sklo Gorilla Glass 5, které má za úkol chránit nejdůležitější části telefonu, tedy displej, čočky fotoaparátů a celou řadu senzorů. Gorilla Glass páté generace má podle Mohsovy stupnice tvrdost 6 – telefonu by se tedy nemělo nic stát například v kapse pospolu s klíči. Jediné místo, které je náchylnější na poškrábání je čtečka otisků prstů.

Samsung Galaxy S8 SM FB

Dobře jsou na tom i rámeček okolo telefonu, tlačítka a mřížka telefonního reproduktoru. Ty jsou totiž vyrobeny z kovu, takže jsou poměrně odolné. Ostrý předmět tyto části poznamená akorát rýhou nebo sloupnutím laku.

Nejzajímavější částí videa byla zkouška ohněm. Zatímco LCD displeje po vystavení ohni většinou zčernají a po krátkém čase se zase zázračně uzdraví, OLED panely toho moc nevydrží a oheň je téměř vždy zničí. To však neplatí pro Galaxy S8, vlastnosti AMOLED panelu se obnovily po několika vteřinách.

Ačkoliv není Galaxy S8 žádný odolný telefon, v testech obstál poměrně dobře a výborně si vedl i v testu ohybu. Jak poukázal server iFixit, v „es osmičkách“ je poměrně velké množství lepidla, které sice znepříjemňuje možnost opravy, ale alespoň poskytuje větší odolnost telefonu.

Zdroj: SamMobile

Související články

Dnes nejčtenější

.