Zavřít reklamu

Nejnovější údaje, které sdílela organizace Strategy Analytics, prozrazují, že si jihokorejská společnost Samsung loni dokázala udržet pozici světového TOP prodejce, a to na poli chytrých telefonů. Ihned za Samsungem, tedy na druhém místě, se umístil největší konkurent Apple. Na třetím místě pak čínské Huawei. Samsung podle všeho dokázal prodat 308,5 milionů chytrých telefonů, a to za rok 2016. Společnost vykázala provozní zisk ve výši 8,3 miliard dolarů.

Prodeje iPhonů od Applu zůstaly i nadále na velmi slušném místě, jelikož Strategy Analytics zjistilo, že firma dokázala za stejné období prodat přes 215,5 milionů kusů svých chytrých telefonů. Prodeje Huawei pak byly rozděleny na dvě kategorie – Honor a Ascend. Prodeje divize Honor činily 72,2 milionů, Ascend pak 65,7 milionů kusů.

I přesto, že se v poslední době na společnost Samsung vyvíjí tlak, a to hlavně ze strany médií a čínských výrobců, zůstává i nadále hlavním prodejcem chytrých telefonů. Analytici tvrdí, že aby dokázali čínští výrobci jihokorejské firmě zatopit, budou muset výrazně zlepšit své prémiové telefony.

Samsung vs

 

Zdroj

Dnes nejčtenější

.