Zavřít reklamu

Facebook se podle spekulací chystá na velký nákup. V jeho hledáčku je nyní společnost Oculus, která se převážně zabývá vývojem technologie VR neboli virtuální reality. Největší sociální síť světa tak dává jasně najevo, jakým směrem se v budoucnosti chce zaobírat.

Firmy, jako je Samsung a Facebook, společně pracují na výrobě zařízení podporující VR, tedy Gear VR. Zatímco Facebook dodává software Oculus VR, Samsung pracuje na vývoji celého hardwarového konceptu. Někteří by mohli prohlašovat, že právě toto partnerství, mezi největším dodavatelem chytrých telefonů a největší sociální sítí světa, je tím pravým ořechovým. Samsung totiž díky tomu dokázal prodat mnohem více zařízení Gear VR, než například konkurenční HTC Vive, Oculus Rift a PlayStation VR.

Společnost The Mark Zuckerberg-run prohlásila, že během několika měsíců přinese podporu 360stupňových fotografií a videí také pro Gear VR (který je poháněn systémem Oculus VR). Oficiální aplikace Facebook 360 obsahuje hned 4 základní části:

  1. Prozkoumat – prohlížení 360° obsahu
  2. V návaznosti – kategorie, ve které najdete přesně obsah, které sledují vaši přátelé
  3. Uloženo – místo, kde si můžete prohlížet veškerý uložený obsah
  4. Časové osy – zde si můžete prohlédnout své vlastní 360stupňové okamžiky, které později nahrajete na web

V současné době se na Facebooku nachází více než 1 milion 360-ti stupňových videí a přes 25 milionů fotek. Z toho tedy vyplývá, že by s obsahem neměl být žádný problém. Navíc si můžete vytvořit vlastní videa či fotografie, které následně nahrajete na síť.

Gear VR

Zdroj

Dnes nejčtenější

.