Zavřít reklamu

Jsou tomu již dva týdny, co velmi spolehliví analytici předpovídali budoucnost jihokorejské společnosti Samsung. Podle jejich slov se Samsungu bude opravdu dařit, neboť se jeho provozní zisk zvýší o 40 procent, a to do konce prvního čtvrtletí tohoto roku. Ovšem tentokrát se netrefili, protože právě provozní zisky společnosti klesají raketovým tempem dolů.

Samsung totiž očekává, že v prvním čtvrtletí roku 2017, tedy od začátku ledna až do konce března, bude jeho provozní zisk činit „pouhých“ 8,7 bilionu wonů, což je asi 7,5 miliardy dolarů. Původně se však očekávalo, že si společnost v tomto čtvrtletí sáhne až na 9,3 bilionu wonů, v přepočtu 8,14 miliardy dolarů. Oproti předchozím odhadům se jedná o jednoznačný propad, ovšem oproti stejnému čtvrtletí loňského roku si firma polepšila o 30,6 procent, a to není vůbec špatné.

Organizace FnGuide udělala speciální průzkum, který se týkal prognóz zisků Samsung Electronics a přišla s tímto výsledkem. Podle průzkumu mohou meziročně provozní zisky klesnout o 0,3 procenta. Jak jsme již dříve psali, v tomto roce firmě nejvíce pomohou prodeje levných polovodičů, které budou odkupovat konkurenční výrobci telefonů. Analytici předpovídají, že zisky z polovodičové divize společnosti Samsung budou činit asi 4,3 miliardy dolarů, za jedno čtvrtletí 2017.

Samsungu pochopitelně také finančně pomůže představení vlajkové lodě Galaxy S8, která se světu ukáže již tento měsíc, přesněji 29. března 2017.

Samsung logo FB

 

Zdroj

Dnes nejčtenější

.