Zavřít reklamu

Samsung Galaxy S6 byl nejlepším smartphonem roku 2015, ovšem i ti největší fanoušci jihokorejského výrobce nesouhlasili s odstraněním slotu pro microSD karty a už vůbec se jim nelíbila nemožnost vyjmutí baterie. Nadcházející generace, tedy Galaxy S7, však podporu microSD karet nabízí, ovšem to je vše – vyjmout baterii stále možné není a v budoucnu se situace nezmění.

Jedná se o velmi malou změnu, zato důležitou. Pro začátek znamená to, že si nemusíte připlácet za větší kapacitu, á la Apple iPhone. Místo toho můžete jednoduše koupit paměťovou kartu microSD (podporuje karty až do 200 GB) a vložit ji do telefonu. Ušetříte hned několik tisíc korun. Samsung Galaxy S7 je na trhu k dispozici jen ve dvou variantách – 32 a 64 GB.

Samsung do své aktuální vlajkové lodě implementoval také technologii s certifikátem IP68, což znamená, že telefon přežije ve vodě, a to až v hloubce 1,5 metrů po dobu 30 minut. Samozřejmě, touto technologií disponuje také větší sourozenec S7 Edge.

Design

Na internetu jsem ještě před samotným testováním četl, že se spousta uživatelů potýkalo s problémy, které se týkaly jemných škrábanců na mnoha místech – na displeji a čtečce otisků prstů. Naštěstí jsem se s tímto problémem nesetkal a zařízení vypadalo skvělé i po dvou týdnech každodenního nošení bez krytu. Každopádně zadní strana je doslova magnetem na otisky prstů, takže pokud chcete, aby váš „miláček“ vypadal pořád skvěle, budete jej muset několikrát denně leštit. Pravděpodobně ale budete chtít investovat do nějakého toho krytu, neboť zaoblené strany mohou způsobit nějaké to vyklouznutí z ruky.

Samsung Galaxy S7 disponuje novým kovovým rámem, který je o něco hladší a méně hranatý. Bohužel zato je o zlomek milimetrů tlustší a těžší než S6. „Es-sedmička“ disponuje tloušťkou 7,9 mm a váží 152 gramů, zatímco S6 jen 6,8 mm a 152 gramů. Nicméně, nejedná se o něco, čeho byste si při každodenním používání výrazně všimli.

Výrobce také skvěle zapracoval na vystouplé zadní kameře, která nyní vyčnívá jen 0,46 mm. Díky tomu je fotoaparát daleko méně nápadný a samotný telefon o něco více stabilnější. S7 má však stále tendenci „skákat“, a to při poklepáním na horní polovinu displeje. Oproti loňskému modelu (2015) je to ale o dost lepší, a to zejména, pokud používáte bezdrátovou nabíjecí podložku.

Čtečka otisků prstů

Samsung se naštěstí neinspiroval u konkurenčních modelů (například Nexus 6P) a u Galaxy S7 zachoval domovské tlačítko s čtečkou otisků prstů. Znamená to tedy, že se senzor pro otisky nachází na stejném místě jako u předchozích modelů, tedy na přední straně zařízení. A to je něco, za co musím inženýry pochválit, neboť je perfektní!

Ovšem pár výhrad bych měl. Vzhledem k tomu, že telefon disponuje poměrně velkou konstrukcí a ještě větším displejem, někdy je problém na čtečku otisků prstů vůbec dosáhnout, protože se nachází až příliš nízko. Bohužel pro Samsung také není možné odemknout telefon pouze přiložením prstu tak jako u Nexusu 6P. K odemknutí je totiž potřeba domovské tlačítko nejprve stisknout a poté prst přiložit. Každopádně, i tak si na senzor nemohu v žádném případě stěžovat – vše funguje tak, jak má a velmi rychle.

Displej

Super AMOLED displeje v podání Samsungu jednoznačně patří mezi ty nejlepší na celosvětovém trhu. Troufám si říct, že ani konkurenční Apple nedokáže (v současné době) nabídnout lepší zobrazovací panely. Galaxy S7 tímto displejem disponuje a je opravdu perfektní. Úhlopříčka displeje činí 5,1 palců s rozlišením 2 560 x 1 440 pixelů (s hustotou 577 ppi). Kvalita je vskutku prvotřídní, neboť disponuje také super-vysokým kontrastním poměrem, takže při sledování videí se budete cítit jako v kině.

Displej Galaxy S7 má navíc tu výhodu, že je obohacen technologií Always-on. To znamená, že i při zamknutém zařízení je možné sledovat určité informace, jako je datum, čas a stav baterie telefonu. S7 zobrazuje tyto informace permanentně, což je rozhodně mnohem užitečnější, než u konkurenčního Moto X. Funkci je však samozřejmě možné vypnout.

Funkce pod názvem Always-on display má navíc spotřebu energie nepřesahující 1 %, a to především díky technologii Super AMOLED.

Baterie

Ať chcete nebo ne o životnost baterie Galaxy S7 se prostě starat nemusíte. Jedná se i o několikadenní telefon, při maximální zátěži ale vydrží i celý jeden den. To vše především díky kapacitě akumulátoru 3 000 mAh. V mých rukou při maximálním výkonu vydržel celých 17 hodin a 50 minut. Loňský model, tedy Galaxy S6, měl o něco menší kapacitu baterie, takže lze očekávat, že S7 vydrží o několik hodin déle. Samsung telefon navíc vybavil technologií pro rychlé nabíjení, za 10 minut je tak možné nabít až 50 % baterie.

Výkon

Galaxy S7 disponuje velmi výkonným octa-core procesorem Exynos 8890. Na trhu ale existují hned dvě varianty – pro Evropu a Velkou Británii je dostupný model s Exynosem 8890, pro ostatní kouty světa model se Snapdragonem 820. Exynos 8890 se skládá hned z několika jader, přičemž dvě mají frekvenci 2,3 GHz a další dvě 1,6 GHz. V aplikaci AnTuTu Benchmark dosáhla naše testovaná varianta skóre 132 219 – 1 353 (jedno jádro) a 4 794 (více jader).

Galaxy S7

Vězte, že výkonu budete mít dostatek i při hraní těch nejnáročnějších a nejmodernějších her. Telefon je prostě velmi obtížné nějakým způsobem zadýchat, a to i přesto, že se máte spuštěných hned několik aplikací najednou. Výkon a stabilita, to vše Samsung vyladil do detailů.

Systém

Galaxy S7 pohání Android 6.0.1 Marshmallow a aktualizace pro náš trh tu bude co nevidět. Samsung Galaxy S7 je vůbec prvním telefonem, který dostal nový systém. Jihokorejská společnost samozřejmě systém od Googlu vždy upraví podle svého, přičemž celé rozhraní nazývá jako TouchWiz. A to je svým způsobem něco, čím si Samsung našel miliony nových a stálých zákazníků.

Fotoaparát

Kamera je jednou z nejdůležitějších částí jakéhokoliv telefonu. Loňský model Galaxy S6 měl vynikající fotoaparát, ovšem S7 posouvá svou kvalitu o tři příčky dále. Čip fotoaparátu disponuje rozlišením 12 MPx. Fotoaparát skvěle pracuje s kontrastem a celkovou škálou barev. Fotografie jsou velmi detailní a ostré.

Výsledný verdikt

Není žádný pochyb o tom, že je Galaxy S7 dalším vynikajícím úsilím od společnosti Samsung. Nejvíce si dle mého názoru oblíbíte životnost baterie, rychlost a výkon, fotoaparát či dokonce podporu microSD karet. Je velkou otázkou, zda má stále cenu koupit si de facto rok starý model, anebo si počkat na novou vlajkovou loď, které se dočkáme již 29. března. Já osobně bych doporučil vyčkat, co Samsung na své tiskové konferenci předvede za stroj. Tak či ona, ceny aktuálních „es-sedmiček“ klesnou volným pádem. Na našem trhu se cena pohybuje již od 15 tisíc korun.

Samsung Galaxy S7 Gold FB

Dnes nejčtenější

.