Zavřít reklamu

Místopředseda a dědic konglomerátu společnosti Samsung Electronics, Lee Jae mladší, má za sebou několik velmi tvrdých týdnů. Podle původní žaloby byl vinen z obrovských úplatků, které sahaly až k hranici 1 miliardy korun. Snažil se tak uplatit důvěrnici jihokorejské prezidentky Pak Kun-hje, jen proto, aby získal výhody. Dnes zvláštní prokurátor z Jižní Koreji potvrdil, že Lee Jae-yong bude obžalován z úplatkářství a dalších jiných poplatků, které zahrnují zpronevěru a ukrývání majetku v zahraničí.

Jedná se o formální obvinění proti někomu, kdo je obviněn z činnosti, který je v rozporu se zákonem. Prozatím neexistuje žádné oficiální potvrzení, neboť soud bude vše znovu projednávat, aby došel k závěrečnému verdiktu. Ovšem zvláštní prokurátor je přesvědčen o tom, že má dostatečně silné argumenty proti aktuálnímu vůdci Samsungu.

Pokud bude Lee usvědčen, hrozí mu za mřížemi až 20 let. Místopředseda však popřel jakékoli provinění, stejně tak i ostatní spolupachatelé. Zatím není zcela jasné, kdy soud začne, ale úřad zvláštního prokurátora dodá závěrečnou zprávu z vyšetřování už 6. března.

To však pro samotnou jihokorejskou společnost může mít fatální následky. Lee Jae mladší je za mřížemi již několik týdnů a jeho nepřítomnost v hlavním křesle má pro Samsung špatný vliv. Obžaloba totiž znamená, že samotný soud může trvat několik let, a místopředseda po celou tu dobu zřejmě zůstane i nadále ve vazbě. Na základě tohoto faktu nebude moct vést největší firmu světa. Pro Samsung to tak znamená, že si bude muset najít dostatečně kvalitní náhradu, což nebude vůbec jednoduché.

Lee Jae Samsung

Zdroj

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější

.