Zavřít reklamu

Galaxy Note7 je černou ovcí portfolia společnosti Samsung. Tento kus pěkného hardwaru doprovázely samé problémy i přes velice krátkou dobu, po kterou byl telefon na trhu. Jen zřídkakdy se stane, že by měl technický problém nějakého kusu elektroniky nepříznivý dopad na celou společnost. Bohužel pro Samsung, nově vydaný žebříček analytické společnosti The Harris Poll ukázal, jak se dá během chvilky přijít o několik let tvrdě budované jméno. Výsledek je poměrně špatný, ba spíše katastrofální.

Co se technických společností týče, v loňském roce stály před Samsungem pouze firmy Amazon, Apple a Google – Samsung se usídlil na sedmém místě. Letos byl však žebříček pro společnost Samsung velkým zklamáním a firma se sotva vešla do horní poloviny celého hodnocení, konkrétně obsadila 49. místo.

RQ_Top_100

Ačkoliv se Samsung v žebříčku posunul o markantních 42 míst, ve skutečnosti klesla pověst značky z 80,44 na 75,17 bodů. Aby mohla být firma zařazena do kategorie „výborně“, musí mít skóre vyšší než 80. Nyní je Samsung zařazen v kategorii „velmi dobré“ (skóre od 75 do 79). Kromě společnosti Samsung se mírně změnilo vnímání i společností Apple a Google – Apple klesl z 83,03 na 82,07 a Google zaznamenal pokles z 82,97 na rovných 82 bodů.

Společnost The Harris Pool prováděla průzkum na základě odpovědí 300 dospělých osob pro každou firmu, přičemž každý jeden dotázaný měl za úkol ohodnotit tu firmu, kterou dobře zná. Studie byla ke smůle Samsungu prováděna právě v době, kdy společnost řešila, jakým způsobem vzdáleně odpojí své telefony – studie probíhala od konce listopadu do poloviny prosince roku 2016.

samsung-fb

Zdroj

Dnes nejčtenější

.