• Smartphone
 • TV/Audio
 • Spotřebiče
 •  
  Galaxy S8 Note 7 Note 8

  Továrna, kde se vyráběly baterie do Galaxy Note 7, se ocitla v plamenech

  Spočiatku sa o tom len žartovalo, no teraz naozaj začala horieť továreň, v ktorej sa vyrábali batérie pre Galaxy Note 7. Požiar vypukol v továrni firmy Samsung SDI v Čínskom priemyselnom meste Tianjin. To sa dostalo do pozornosti médií už pred 2 rokmi, keď tu došlo k obrovskému výbuchu chemikálií, ktorý si vzal desiatky životov a dokonca sa dal pozorovať z vesmíru.

  V mestskej časti Wuqing došlo k požiaru dnes v noci, pričom požiar sa podarilo rýchlo uhasiť. Na mieste zasahovalo viac ako 110 požiarnikov a 19 hasičských áut. Podľa dostupných informácií sa požiar šíril priamo z odpadovej sekcie, kde sa Samsung zbavoval chybných výrobkov.

  Divízia Samsung SDI pritom začiatkom mesiaca vyhlásila, že investovala 130 miliónov dolárov do zvýšenia bezpečnosti svojich fabrík a že bude zrejme hlavným dodávateľom batérií pre budúcu vlajkovú loď Samsung Galaxy. Po takomto prípade sa však trochu obávame a dúfame, že firma vyrieši problémy s batériami skôr, než sa nejaké vadné batérie rozšíria v ďalších telefónoch.

  *Zdroj: SCMP.com

  Diskuze

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  Zobrazit celou diskuzi
  Přispět
  HighSky - Obchodujte online