Zavřít reklamu

Nie je zvykom, že by Bratislava dostávala technológie skôr než zvyšok Európy, no predsa sa z času na čas udeje výnimka. A tak sa v našom hlavnom meste objavujú nejaké špeciálne projekty. Jedným z nich je rozhodne prvá inteligentná lavička, ktorá dnes bola symbolicky odhalená na Primaciálnom námestí.

Pre nás, samsungáčov, to znamená hneď jednu dobrú správu. Lavička obsahuje vstavanú bezdrôtovú nabíjačku, takže kým na nej sedíte, môžete si nabiť svoj Galaxy S7 edge, S7 alebo niektorú zo S6-tiek. A pokiaľ máte iný model, či už od Samsungu alebo iného výrobcu, máte tu aj klasické káblové nabíjanie. Otázne je však bezpečnosť, pretože vieme, ako to chodí s drahými mobilmi, ktoré ostanú na pár sekúnd položené niekde na verejnom priestranstve. Aktuálnou nevýhodou je, že lavička od firmy Power Mode využíva solárnu energiu, takže nabíjanie môže byť v tejto zime trochu problém.

Lavička je tiež zabezpečená pred prudkými zmenami počasia a obsahuje senzory, ktoré sledujú napríklad ovzdušie a počet ľudí, ktorí si na ňu denne sadli.

Bezdrotove nabijanie Bratislava lavicka

Zdroj: RefresherIvo Nesrovnal pre Bratislavu

Související články

Dnes nejčtenější

.