Zavřít reklamu

Zdá se, že legendární firma Sony nebude jedinou společností, která na letošním Mobile World Congressu v Barceloně představí pět nových chytrých telefonů. Přehlídka nejnovějších technologií začíná již v únoru a nový takzvaný „rumor“ prozrazuje dalšího zástupce. 

Vypadá to, že se na letošním Mobile World Congressu dočkáme dalšího mobilního výrobce, který se bude chtít světu pochlubit se svými novými kousky. Touto společností má být TCL, která vyrábí nejen telefony BlackBerry, ale také Alcatel. A právě Alcatel na MWC 2017 představí hned pět nových mobilních telefonů, přičemž jeden z nich má disponovat modulární konstrukcí.

V loňském roce se o podobný projekt snažil Google, který světu ukázal svůj modulární telefon pod názvem Project Ara. Projekt byl však zcela ukončen. O podobný model se snažilo i LG se svou vlajkovou lodí G5, u zákazníků ale taktéž propadl. Jediné telefony, které se tak nějak udržely, byly Moto Z od Lenova.

Podle všeho se bude Alcatel snažit představit takový telefon, jehož vývoj byl inspirován jak u LG, tak Lenova. Jestliže budete chtít vyměnit modul, bude nutné z telefonu sejmout zadní kryt a nahradit ho jiným. Skvělé ale je, že při tomto kroku nebudete muset vytahovat baterii či restartovat telefon.

Samotný nový telefon by měl nabídnout osmijádrový procesor od MediaTeku, 13megapixelový zadní fotoaparát s duální přisvětlovací LED diodou. Cena by se měla pohybovat okolo 8 tisíc korun a k představení dojde již 26. února na MWC 2017 v Barceloně.

Alcatel

Zdroj: GSMArena

Dnes nejčtenější

.