Zavřít reklamu

Velmi překvapivý zvrat událostí není potkalo čínské Xiaomi, neboť Hugo Barra před několika hodinami oznámil svůj konec ve společnosti, vrací se zpět do Silicon Valley. Hlavním důvodem, proč si Xiaomi Huga najalo, bylo po celém světě rozšířit výrobky značky čínského podniku.

Již několik let se snaží Xiaomi protlačit na americký trh, ale stále se jí to nedaří. Poté, co společnost zahájila tzv. setup-box v této zemi, zdálo se, že Xiaomi směřuje ke svému hlavnímu cíli – stát se konkurenční firmou v USA.

Nyní však Hugo Barra zveřejnil na svém osobním Facebooku podrobnou zprávu o svém rozhodnutí.

„Rozhodl jsem se učinit tento krok ve chvíli, kdy jsem si uvědomil, že žít několik let v takovém prostředí si vzalo obrovskou daň na mém životě, což velmi ovlivnilo mé zdraví. Mí přátelé, mým domovem je stále Silicon Valley, a proto se do něj také vracím – budu blíže k mé rodině.“

Podle Barry si Xiaomi na globálním trhu vede velmi dobře a každým novým telefonem zatápí i těm největším společnostem – Applu či Samsungu. Hlavní příjmy však tvořily prodeje v Indii, kde firma vydělala kolem 1 miliardy dolarů, stejně tak jako v Indenésii, Singapuru a Malajsii.

Hugo-Barra
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Zdroj: PhoneArena

Související články

Dnes nejčtenější