Zavřít reklamu

Po několika týdnech spekulací jsme až nyní konečně zjistili, co stálo za výbuchy Galaxy Note 7. Samsung potvrdil, že finální výsledky svého vyšetřování zveřejní již příští pondělí. Nová zpráva rovněž uvádí, že na vině byla baterie uvnitř zařízení, která se přehřála a následně explodovala. 

Jihokorejský výrobce v pátek oznámil tiskovou konferenci, která se bude konat 23. ledna v 10:00 hodin místního času v Soulu, Jižní Koreji. Společnost navíc přišla s informací, že zveřejnění výsledků bude moct sledovat každý z pohodlí svého domova, a to na adrese SAMSUNG.COM.

Akumulátory pro Galaxy Note 7 vyrobila společnost Samsung SDI a Amperex Technology Ltd. Všechny výbuchy se staly mimo čínské území. Abych vše uvedl na pravou míru. Samsung SDI dodávalo akumulátory pro evropský trh, zatímco ATL jen pro Čínu. To však neznamená, že by v celém fiasku měl prsty jen jeden hráč. Nakonec i ATL udělalo chybu, a to při výměnném programu – do světa poslalo další špatné kusy Note 7.

Samsung se navíc nedávno setkal s úředníky ve Washingtonu, kde své výsledky prezentovala. Podle informací se firma dočkala jen pozitivních ohlasů, což by mohlo znamenat, že se podobná situace víckrát opakovat nebude.

Galaxy Note 7

Zdroj: BGR

Související články

Dnes nejčtenější

.