Zavřít reklamu

Galaxy S8 by mělo být poháněno dvěma různými procesory, což je krok, který Samsung udělal snad u každého svého high-end smartphonu. Čipy by měly nabídnout opravdu velmi silný výkon, což dokazují některé uniklé fotografie. Navíc, Galaxy S8 bude disponovat speciální technologií Beast Mode, díky čemuž bude mít uživatel více než dostatek výkonu. Nyní nová zpráva prozrazuje maximální schopnosti jednoho z těchto mobilních procesorů.

Qualcomm Snapdragon 835 bude srdcem nového Galaxy S8, který bude dodáván po Evropě. Druhý model nabídne Exynos procesory, ovšem pouze na území USA. Nicméně, první jmenovaný bude teprve až tento týden uveden na trh, a to při příležitosti CES 2017. Ovšem i tak se na web dostaly některé údaje z prezentace, které odhalují funkce čipu.

Galaxy S8

Snapdragon 835 SoC (System-on-Chip) bude postaven na 10nm výrobní technologii. Díky tomu nabídne až o 27 procent více výkonu, než aktuální 820-ka. Čip je samozřejmě velmi energeticky úsporný a má mnohem menší rozměry. Procesor disponuje osmy jádry, včetně výkonu quad-core clusteru, který uživatelům navýší výkon o 20 procent, pokud bude potřeba.

Galaxy S8

Samotný SoC bude používat Kryo 280 CP, Adreno 640 GPU pak bude podporovat 60krát více barev a nabízet o 25 procent rychlejší vykreslování. Hráči mobilních her tak budou mít více než dostatek výkonu. Mezi další přednosti patří například podpora pro 10-bit 4K 60fps přehrávání videa, stejně tak i podpora pro OpenGL ES, Vulkan, a DirectX 12.

Snapdragon 835 nabídne technologii Quick Charge, která dobije baterii o 20 procent rychleji než doposud – za 15 minut získáte 50 procent baterie. Čip bude také vůbec prvním mobilním procesorem, který bude mít vestavěnou gigabitový LTE modem.

Galaxy S8

Zdroj: BGR

Související články

Dnes nejčtenější

.