Zavřít reklamu

Twitter to má na internetu čím dál těžší. Dominují tu především sítě, jako je Facebook či Snapchat. Twitter na tento fakt zareagoval a to celkem zajímavou novinkou. Při použití Periscope aplikace mohou nyní uživatelé streamovat živé 360stupňové videa. Jasně, živé vysílaní není vůbec nic nového, ovšem 360stupňové streamování, to už je jiná liga. Tato funkce umožňuje mnohem pohlcující zážitek než právě konkurenční Facebook Live. 

Twitter navíc vychytal i načasování, protože novinku spustil v době, kdy se pomalu a jistě začíná rozšiřovat virtuální realita. To by sociální síti mohlo významně pomoct. Navíc, Facebook Live je úspěšný jen díky tomu, že umožňuje vysílat živě z jakéhokoliv místa na světě s připojením na internet. Diváci pak mohou s autorem videa komunikovat pomocí komentářů či se jen dívat.

Twitter na svém blogu napsal:

Vždycky jsme říkali, že vstoupit do vysílání je jako vstoupit do bot někoho jiného. Dnes vám představujeme více pohlcující způsob, jak tyto okamžiky společně prožít. S 360stupňovým videem na Periscope můžete začít vysílat ještě více pohlcující a zajímavější videa – díky tomu vám budou diváci bližší. Od dnešního dne tak můžete tuto novinku využívat, a to pomocí aplikace Periscope.

Tento způsob streamování bude prozatím dostupný pouze pro vybranou skupinu uživatelů. Všichni ostatní se k Periscope360 mohou připojit pomocí tohoto formuláře.

Zdroj: BGR

Dnes nejčtenější

.