Zavřít reklamu

Správa úložiště je, jak zřejmě tušíte, správce paměti. V samotné sekci Úložiště Nastavení se nachází hned dvě možnosti: ručně uvolnit prostor, anebo více praktický odkládací prostor. Druhá možnost je de facto automatická, ovšem obě funkce dělají různé věci a společně fungují dobře. 

inteligentní úložiště

Jedná se v podstatě o Google Photos, které automatizuje „volný prostor“ v rámci této aplikace. Po povolení Inteligentního úložiště budou automaticky odstraněny fotografie a vide ze zařízení každých 30, 60 či 90 dnů. Nejprve ale bude vše zálohované do cloudu, Google Photos.

Je to jednoduchá volba, tedy pokud nechcete neustále souhlasit vyskakovacího okna v podobě upozornění na zaplněné úložiště. Inteligentní úložiště však neautomatizuje úplně všechno. K dispozici je ale také ruční nástroj pro čištění prostoru, který pracuje jako doplněk.

android-7-1-nougat-smart-storage-free-up-space-840x473

Ruční vyčištění

Pro manuální čištění úložiště přejděte do Nastavení> Úložiště> Správa úložiště. Pod kategorií „uvolnit místo“ se nachází seznam hned s několika položkami, které můžete odstranit v několika kategoriích, včetně fotografií a videa, stahování a aplikací.

Jednotlivé kategorie můžete přidávat a naopak odebírat, a to pomocí zaškrtávacích políček. Stačí si jen vybrat soubory či aplikace, které chcete odstranit, a klepnete na tlačítko „uvolnit místo“. Poté, co jste odstranili vámi vybraný obsah, budete vyzváni k zapnutí Inteligentního úložiště, pokud jste tak již neučinili.

android-7-1-nougat-free-up-space-options-840x473

Zdroj: AndroidAuthority

Dnes nejčtenější

.