Zavřít reklamu

Galaxy A8Zdá sa, že Samsung už pracuje na nástupcoch modelov Galaxy A3, Galaxy A5 a Galaxy A7, ktoré nesú modelové označenia A310, A510 a A710. Že sa jedná o nástupné modely, ktoré sa dostanú do predaja s vysokou pravdepodobnosťou už začiatkom budúceho roku, nasvedčuje mierne aktualizovaný hardvér, ktorý sa v určitých aspektoch odlišuje od hardvéru modelov, ktoré boli uvedené na trh začiatkom tohto roku. Dôjde tu aj k rozdielom v rozmeroch, čo potvrdzuje uniknutý benchmark modelu SM-A310, občas označovaného aj ako Galaxy A3X.

Novinka by mala mať väčší, 4.7-palcový displej s rozlíšením 1280 x 720 bodov, zatiaľ čo jeho predchodca ponúkal o niečo menší, 4.5″ displej s rozlíšením 960 x 540. Vo vnútri nového telefónu sa nachádza štvorjadrový procesor Exynos 7580 s taktom 1.5 GHz, grafický čip Mali-T720 a operačná pamäť RAM s veľkosťou 1,5 GB. Napokon je tu vstavané 16GB úložisko v základe a dvojica fotoaparátov, kde predný má 5 megapixelov a zadný 13 megapixelov. Čiže ide pravdepodobne o rovnaké fotoaparáty, ktoré sa objavili aj pri Galaxy J5, ktorý som recenzoval pár týždňov dozadu. V telefóne je predinštalovaný systém Android 5.1.1 Lollipop.

Záujemci o väčšie a výkonnejšie zariadenie s atraktívnym dizajnom dostanú model Galaxy A7X (SM-A710) s 5.5-palcovým displejom s rozlíšením Full HD. Rovnako tak sa v jeho vnútri nachádza osemjadrový procesor Snapdragon 615, grafický čip Adreno 405. Ďalej sa v tomto telefóne ukrýva 3GB RAM a 16GB vstavané úložisko. Na to, že by malo ísť o potenciálneho nástupcu telefónu zo série, ktorá bola myslená ako vyššia stredná trieda, ide o slušnú zostavu. Pre zaujímavosť, veľmi podobný hardvér má aj Galaxy A8, čo je model, ktorý už radíme do lacnejšieho high-endu, aj po stránke dizajnu aj po stránke hardvéru. Napokon sa objavili aj informácie o Galaxy A5X. Ten bude mať 5.2″ displej, čo je zatiaľ jediná informácia o telefóne.

Galaxy A3

*Zdroj: PhoneArena

Související články

Dnes nejčtenější

.