Zavřít reklamu

SamsoniteV dnešním moderním světě, kde se i nábytek stává „smart“, není zrovna jednoduché očekávat, jaká technologická novinka se objeví na trhu jako další. Přitom nejnovější počin, který vzniká díky spolupráci firem Samsung a Samsonite, to jen potvrzuje. Bavíme se tady totiž o inteligentních kufrech, které obě společnosti aktuálně připravují a přestože to na první pohled může znít jako šílený nápad, má to své světlé stránky.

Spousta těch, kteří už alespoň jednou letěli letadlem, jistě zná tu několikaminutovou chvilku napětí při čekání u pásu na kufr. Poměrně často se ovšem stává, že kufr ze záhadných příčin vůbec nedorazí a když už po několika dnech nedostanete ani telefonát, že byl váš kufr nalezen na letišti na druhém konci světa, je s ním pravděpodobně ámen. To se ovšem nestane s inteligentním kufrem, ten by měl být totiž podle dostupných informací vybaven čipem, díky kterému bude možné ho s pomocí GPS vystopovat.

To by zatím mělo být to jediné, čím by měly inteligentní kufry od Samsonite disponovat. Už nyní se ale spekuluje nad tím, že jejich další generace by mohla mimo jiné třeba odeslat SMS zprávu svému majiteli okamžitě po opuštění letadla, no zatím nebylo specifikováno, kdy by se měla na trh dostat i ta aktuální generace. Každopádně snad už je pouze otázkou času, kdy budou kufry natolik inteligentní, aby se i samy odnášely.

Samsung a Samsonite připravují inteligentní kufry

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ //

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ // < ![CDATA[ //*Zdroj: DailyMail

Témata: , , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.