Zavřít reklamu

SamsungJeště před čtvrt rokem to s výsledky a počtem prodejů společnosti Samsung nevypadalo nijak slavně, firma kvůli značnému propadu dokonce vyměnila i několik svých vysoce postavených manažerů, nyní tu ale máme první čtvrtletí roku 2015 a jak se podle údajů poskytnutých Strategy Analytics zdá, Samsung má trable za sebou. Na trhu se smartphony se mu totiž podařilo výrazně předběhnout Apple a opět se tak stal největím výrobcem smartphonů na světě.

Konkrétně Samsungu náleží celých 24.1 % všekerého trhu s chytrými telefony, oproti tomu Apple skončil s pouhými 17.7 %. V konkrétních číslech pak Samsung vyslal do světa přes 83 milionů kusů smartphonů, čímž nejenže předčil jeho jablkového konkurenta o 20 milionů, ale též sám sebe v porovnání s minulým čtvrtletím, kdy jich bylo o zhruba 10 milionů méně. Na druhou stranu, v porovnání se stejným čtvrtletím předchozího roku si jihokrejský výrobce pohoršil o celých 6 milionů.

Je pochopitelné, že za podstatnou částí úspěchu Samsungu stojí jeho nově vydaný Galaxy S6 a jeho prémiová verze Galaxy S6 edge, je ale třeba vzít v potaz, že se jedná o high-endová a tedy i drahá zařízení. Pokud by se Samsung více zaměřil i na část trhu s low-end a mid-range smartphony, které by mohly přitáhnout více potencionálních zákazníků, při troše štěstí by mohl překonat Apple v ještě větším měřítku, než tomu je nyní. To ovšem závisí pouze na inženýrech jihokorejské firmy a na jejich rozhodnutích.

// < ![CDATA[ //výsledky Samsung

výsledky Samsung

// < ![CDATA[ //*Zdroj: Strategy Analytics

Dnes nejčtenější

.