Zavřít reklamu

Galaxy S6Léta byly smartphony od Samsungu v mnoha směrech právem považovány za „krále“ všech Android smartphonů, ve spoustě aspektů porážely veškerou svou konkurenci a jedinou firmou, která se mu svými zařízeními vůbec mohla rovnat, byl Apple. S poněkud neúspěšných loňským rokem ovšem musela přijít změna, propady prodejů se vedení Samsungu pochopitelně nelíbily a s přicházejícím rokem 2015 bylo třeba vymyslet něco nového. A jak představení vlajkového Galaxy S6 ukázalo, inženýři z jihokorejské společnosti to udělali geniálně.

Novinka z dílny Samsungu, stejně jako její spin-off v podobě edge varianty s displayem zakřiveným na oba boky zařízení, totiž předčila i samotný iPhone 6. A v čem? Jednoduše snad ve všem, Samsung se konečně odhodlal udělat ze své vlajkové lodi kovový unibody a tím se mu podařilo udělat z Galaxy S6 designový skvost, který se zalíbil i mnohým kritikům. Design ale, jak již bylo řečeno, není to jediné, v čem aktuální řada iPhonů zaostává. Šestý Galaxy S má i spoustu možností, kterými se jeho kalifornský protějšek chlubit nemůže a zahraniční portál SamMobile se tak rozhodl vytvořit seznam 10 těch nejdůležitějších, který můžete vidět hned pod tímto textem.

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ //1) Focení úchvatných selfie fotek pomocí předního fotoaparátu

Nejednou jsme se mohli předvědčit o tom, že iPhony prostě nejsou ideální smartphony na tvorbu selfie fotografií. Ostatně, jejich přední fotoaparát má dokonce nižší rozlišení než jejich display. Za to Galaxy S6 nabízí 5MPx přední fotoaparát se širokoúhlým objektivem, clonou f/1.9 a několika různými režimy, díky kterým bude výsledná fotografie vypadat prostě úchvatně. Navíc umí přední fotoaparát nahrávat i videa v QHD rozlišení, což spousta smartphonů dosud neumí ani s jejich zadním fotoaparátem.

2) Nahrávání videí ve 4K s OIS a autofocusem se sledováním objektů

Jistě, rozlišení jako takové není tím hlavním aspektem, podle kterého se dá měřit kvalita fotoaparátu, na druhou stranu 8 megapixelů nikdy neuškodí a v době, kdy se na trh dostavají televize a monitory se 4K, už vůbec ne. iPhone 6 ale, stejně jako loňský Galaxy S5, postrádá OIS, tedy optickou stabilizaci obrazu, která „zabraňuje“ nahravanému video, aby se třáslo. Jednoduše řečeno, s Galaxy S6 můžete natáčet kvalitní snímky i v případě, že nejste zrovna chirurg a třesou se vám ruce. Samsung k OIS navíc přidal i autofocus se sledováním objektů, s jeho novinkou tedy můžete bez problému nahrávat i pohybující se zvěř, děti, či třeba jedoucí auto.

3) Měření tepu, stresu či prokysličení krve – „za pochodu“

Jste-li sportovec, může se vám Galaxy S6 hodit i na mnohem více věcí, než na domlouvání příštího tréninku či rozhovory s vaším agentem. Díky senzoru, který Samsung strategicky umístil na zadní stranu zařízení hned vedle fotoaparátu, můžete na displayi při zapnuté aplikaci S Health  sledovat svůj tep, prokysličení krve, úroveň stresu či využívat zabudovaného krokoměru nebo monitorovat svůj spánek. S Galaxy S6 můžete navíc kontrolovat i svůj příjem živin, no vše tohle lze získat bez nutnosti utrácet za aplikace třetích stran či dodatečné přístroje. S iPhone ne.

4) Ovádání TV a dalších elektrospotřebičů

Stejně jako jeho předchůdci, i Samsung Galaxy S6 přichází s infračerveným paprskem, díky kterému lze ovládat televize, DVD přehrávače, set-top boxy či dokonce klimatizaci. Aplikace Smart Remote, jež přichází předinstalovaná na Galaxy S6, přichází i se seznamem kanálů a samozřejmě i s jejich programy. A jak již bylo zmíněno, lze ovládat i ostatní zařízení, včetně DVD přehrávačů, Blu-ray přehrávačů nebo i Apple TV. Užitečná věc, obvzlášť pokud se originální dálkové ovládání nachází na vzdálenější straně stolu či záhadně zmizí uvitř pohovky. To na iPhone také nenajdete.

5) Možnost upravit si vzhled zařízení po svém, a to doslova

Na rozdíl od iPhone a dalších zařízení s operačním systémem iOS, Galaxy S6 se zbrusu novým TouchWizem nechá uživatele upravit si vzhled zařízení zcela po svém, a to díky přidaným motivům (themes), které byly až dosud dostupné pouze pomocí aplikací třetích stran. Vyzvánění, wallpapery, ikonky, fonty, barevná schémata, tlačítka rychlého nastavení, to vše a mnohem více si lze na nové vlajkové lodi jihokorejské společnosti změnit podle sebe a není nad to přijít k majiteli iPhonu a ukázat mu, jak skvěle hipstersky vylaďěný svůj smartphone máte, přestože to ani není iPhone.

6) Display a změna režimů zvuku v závislosti na okolním prostředí

Super AMOLED displaye od Samsungu podle výsledků testů vždy měly lepší kontrast a byly barevnější než LCD displaye, které využívá iPhone, s jasem ale vždy byly o krok pozadu. Tedy až do teď. Po tom, co se Samsung rozhodl pro změnu výrobního materiálu, je QHD Super AMOLED display použitý na Galaxy S6 vůbec nejlepší display na celé planetě, jak dokládají výsledky testu od DisplayMate. Vymoženost Adapt Sound na Galaxy S6 navíc upravuje aktuální zvuk podle okolního prostředí, což iPhone též nedokáže, S6 má potom i zabudovaný ekvalizér a nabízí spoustu dalších nastavení pro zvuk.

// < ![CDATA[ // < ![CDATA[ //7) Soukromý režim – skrývání fotografií a souborů

Je pravda, že na iPhone 6 si můžete nastavit skrytí některých fotografií, no stále je možnost je vidět v albech, kvůli čemuž je celá tato vymoženost prakticky k úplnému h… ničemu. Na druhou stranu Samsung Galaxy S6 nabízí tzv. Soukromý režim, ve kterém si sami můžete zvolit, jaká všechna data, fotografie či soubory chcete mít viditelné či naopak. Navíc lze Soukromý režim vybrat i v rychlém nastavení, blíží-li se tedy třeba vaše manželka se zájmem prohlédnout si obsah vašeho smartphonu, stačí jedno kliknutí a jste v úplném bezpečí.

8) Možnost „připevnění“ aplikace na display

Pokud si ale přecijen nestihnete nastavit některá citlivá data do Soukromého režimu a je třeba telefon někomu rychle předat, nabízí se možnost připevnění vybrané aplikace na display. Uživatel tedy následně bez zadání správné kombinace tlačítek nebude mít přístup jinam, než do dané aplikace. Tato vymoženost je navíc užitečná pokud půjčujete smartphone dětem, stačí na display připevnit vybranou hru a všechno, co by dítě mohlo omylem smazat (tedy všechno), zůstane v bezpečí.

9) Nabít baterii na 100 % během pouhých 80 minut

Když Samsung představil Galaxy S6, rozpoutaly se diskuse, proč společnost, která se ještě několik měsíců před tím chlubila vyměnitelnou baterií, představila svou novou vlajkovou loď bez možnosti odejmutí zadního krytu a výměny baterie. S rychlostí, se kterou se ale Galaxy S6 nabíjí, v kombinaci s dalšími možnostmi úspory baterie, není ale žádná výměna třeba. Na 100 % kapacity se GS6 totiž nabije už za pouhých 80 minut a ke čtyřhodinovému používání ho nabijete už za 10 minut, ráno tedy žádný stres s nenabitým smartphonem nečekejte.

10) Bezdrátové nabíjení

Dobře, s tímhle už iPhone přišel, ale Samsung dotáhl bezdrátové nabíjení k naprosté dokonalosti. Nejenže Galaxy S6 podporuje oba typy nabíjení – tedy PMA i WPC a není třeba přemýšlet nad tím, jakou nabíječku si zakoupit, když S6 podporuje všechny na světě, rovněž si ho ale prostě zamilujete. Proč? O tom se můžete dočíst v naší recenzi, kde jsme se na Galaxy S6 i bezdrátové nabíjení podívali dopodrobna.

Galaxy S6

Dnes nejčtenější

.