Zavřít reklamu

Samsung smartphonyZa posledních několik měsíců jsme se mohli předsvědčit o tom, jakým směrem se ubírá strategie společnosti Samsung a je třeba říci, že výroba kovových zařízení je jeden z nejlepších nápadů, které inženýři jihokorejského giganta za posledních několik měsíců dostali. O vydávání kovových zařízení se značkou Samsung se přitom hovoří už několik let, již za dob Galaxy S4 byl internet plný spekulací, že Samsung plánuje vydat kovovou prémiovou variantu tehdejší vlajkové lodi.

Společnost se k vydávání kovových smartphonů, respektive smartphonů z prémiových materiálů, uchýlila až na začátkem podzimu/jeseně 2014. To spatřil světlo světa hliníkový telefon s názvem Samsung Galaxy Alpha, který (nejen) svým designem uhranul i spoustu příznivců konkurenčního iPhone. Právě vydání tohoto smartphonu bylo jedním z hlavních impulsů, které přesvědčily Samsung, že kov bude zřejmě lepší cesta k úspěchu, než plast a v listopadu/novembri vydal jihokorejský gigant Galaxy Note 4, který se poprvé v historii mohl chlubit kovovým rámečkem.

Nedlouho po tom přišla celá série hliníkových smartphonů, a to Galaxy A. Ta se sestává ze tří, opět celohliníkových smartphonů, které jsou pojmenovány jako Galaxy A3, A5 a A7, přičemž zatímco Galaxy A3 se dá popsat jako low mid-range smartphone, Galaxy A7 je Ferrari celé série a nabízí i 64bitový osmijádrový procesor.

// < ![CDATA[ //Pár měsíců po vydání této série byl 1. března/marce 2015 představen zatím hlavní článek všech kovových smartphonů od Samsugu, a to vlajkový Galaxy S6 a jeho speciální varianta se zahnutým displayem – Galaxy S6 edge. Oba smartphony vedle spousty inovací přicházejí s designem, jež se sestává z geniální kombinace kovu a skla a když už Samsung takto implementuje prémiové materiály i do své vlajkové lodi, něco to znamená.

Znamená to zlom v celé sérii Galaxy S, která až do roku 2015 byla výhradně plastová. Po Galaxy S5 jednoduše musela přijít výraznější změna, která by po úpadku Samsungu koncem roku 2014 měla dostat společnost zpět na vrchol, a to alespoň v takovém stylu, jako to bylo u též přelomového Galaxy S III v roce 2012. Nyní je tu ale otázka – chce Samsung u kovu zůstat a definitivně skončit s plastem? Jak se za poslední dobu ukázalo, společnosti by to zjevně zrovna neuškodilo a podle slov co-CEO Samsung Electronics Shin Jong Kuyna to i vypadá, že společnost vidí v prémiových materiálech budoucnost, což by mohlo vyústit v konec výroby plastových zařízení, nebo alespoň její značné omezení.

Shinova slova by navíc mohla znamenat i to, že high-endová série Galaxy U přijde též v kovovém. Její výroba byla loni z blíže nespecifikovaných důvodů pozastavena, no očekává se, že ji Samsung představí a vydá nedlouho po vydání Galaxy S6, jež se uskuteční přibližně v polovině dubna/apríla. Právě nová řada Galaxy U by přitom mohla být přímým ukazatelem, zda-li Samsung chce v budoucnu upustit od plastových smartphonů, no nechme se překvapit, minimálně slova Shin Jong Kyuna ale naznačují, že nás změna čeká, a to určitě.

Samsung Galaxy S6

// < ![CDATA[ // *Zdroj: Bloomberg

Dnes nejčtenější

.